Укр Eng

Д╕яльн╕сть Ордену та його Кавалер╕в

Померла в╕дома укра╖нська сп╕вачка Оксана Хожай

17-го березня в ки╖вськ╕й л╕карн╕ швидко╖ допомоги померла в╕дома сп╕вачка, кавалерственна дама Ордену Оксана Хожай. Поховають сп╕вачку у середу, 20 березня, у Борзнах (Черн╕г╕вська область), де поховано ╖╖ батька, втрата якого ╕ стала головною причиною хвороби Оксани.

М╕жнародний Орден Святого Стан╕слава висловлю╓ глибоке сп╕вчуття чолов╕ку Оксани та ╖╖ мам╕.

У серпн╕ в Оксани Хожай д╕агностували р╕дк╕сну хворобу - синдром Шегрена. Це складне захворювання з ураженням екзокринних залоз та ╕ншими гормональними в╕дхиленнями.
Вона тривалий час була в л╕карн╕ ╕ страждала через сильн╕ бол╕. Друз╕ 48-р╕чно╖ сп╕вачки та кавалери МОСС намагалися з╕брати грош╕ на ╖╖ л╕кування, але це не допомогло.

О.Хожай була одн╕╓ю з найв╕дом╕ших виконавц╕в к╕нця 1990-х. Вона випустила два усп╕шних альбоми в 1993-ому ╕ 1995-ому роках, а ╖╖ п╕сн╕ пост╕йно потрапляли в нац╕ональн╕ х╕т-паради.

Оксана Борис╕вна Хожай  народилася 31 с╕чня 1965 року в м.Ки╖в. Музичну осв╕ту здобула в Ки╖вськ╕й середн╕й спец╕ал╕зован╕й школ╕-╕нтернат╕ ╕м. М. Лисенка для особливо обдарованих д╕тей при Ки╖вськ╕й консерватор╕╖. П╕сля школи вступила до театрального ╕нституту ╕м. Карпенка-Карого на акторське в╕дд╕лення. Вже в студентськ╕ роки була ведучою та брала активну участь у телев╕з╕йному конкурс╕ «Неспод╕ваний Дощ». К╕лька раз╕в була запрошена в музичну телепрограму «Ранкова пошта».

Оксана - ╓дина представниця в╕д Укра╖ни в профес╕йн╕й французько╖ труп╕ св╕тового кабаре «Мулен Руж»; сп╕вала в супровод╕ оркестру в Угорщин╕, Н╕меччин╕, Австр╕╖ та Болгар╕╖. У 1988 роц╕ записала з поп-групою «В╕зит» обробку народно╖ п╕сн╕ «Калина». У 1992 роц╕ - с╕нгл «Сн╕гова людина». У 1993 роц╕  було випущено альбом «Пантера». У 1995 роц╕ - альбом «Дощ» (однойменний кл╕п визнано кращим кл╕пом року ). Вл╕тку 1997 року ф╕рма «Western Thunder» випустила цей альбом на касетах; вих╕д альбому супроводжувався прем'╓рою в╕деокл╕пу «Ту-ру-ру», що став першим на Укра╖н╕ кл╕пом з елементами комп'ютерно╖ граф╕ки.

З л╕та 1999 року  Хожай сп╕впрацювала з Ки╖вським державним музично-драматичним циганським театром «Романс» ╤горя Крикунова. У грудн╕ того ж року в╕дбулася прем'╓ра спектаклю «Цигани», де Оксана виконала головну роль. У лютому 2000 року розпочалась сп╕впрацю з продюсером, сп╕ваком ╕ композитором Олександром Чукаленко («Барон», Music Step). У пар╕ з ним було  випущено перший компакт-диск «Холодний св╕танок». У 2008 роц╕ Оксана Хожай перемогла в укра╖нськ╕й верс╕╖ телешоу «Звана вечеря». У 2008 ╕ 2010 роках ╖╖ сингл «Мовчати» ув╕йшов до топ-20 х╕т-параду, проведеного укра╖нським музичним порталом «Я - з╕рка» сп╕льно з рад╕останц╕╓ю «MusicРад╕о».

За допомогу благод╕йним орган╕зац╕ям Оксану Хожай було нагороджено Орденом Святого Стан╕слава V та IV ступеня.
Прес-служба М╕жнародного Ордену Святого Стан╕слава
18.03.2013


Д╕яльн╕сть Ордену та його Кавалер╕в