Укр Eng

Д╕яльн╕сть Ордену та його Кавалер╕в

П╕шов з життя патр╕арх укра╖нсько╖ моди Михайло Ворон╕н

М╕жнародний Орден Святого Стан╕слава висловлю╓ глибоке сп╕вчуття р╕дним та близьким Михайла Львовича. Сьогодн╕ осирот╕ли не лише вони – усе укра╖нське сусп╕льство залишилося без патр╕арха нашо╖ моди. П╕шов з життя мр╕йник чия праця робила людей кращими – у прямому сенс╕ цього слова.

Легендарний укра╖нський модель╓р чолов╕чого костюма, кавалер Ордену Святого Стан╕слава Михайло Ворон╕н помер у суботу, 14 кв╕тня 2012 року, на 74 роц╕ в╕д онкозахворювання. Поховали його на Байковому кладовищ╕.

Михайло Ворон╕н — багаторазовий переможець престижних м╕жнародних конкурс╕в кравецько╖ майстерност╕, усп╕шний б╕знесмен, академ╕к, новатор ╕ рац╕онал╕затор. З 1989 року лише у Гол╕вуд╕ (США) в╕дбулося 30 авторських показ╕в моделей.

Загалом демонстрац╕╖ його моделей одягу пройшли у б╕льш н╕ж 60 кра╖нах св╕ту. У 2002 роц╕ Михайло Ворон╕н пошив смок╕нг 500-го розм╕ру (заввишки з триповерховий будинок), встановивши таким чином св╕товий рекорд, який було занесене до Книги рекорд╕в Г╕ннеса.

Кл╕╓нтами Ворон╕на були перш╕ особи Укра╖ни та ╕нш╕ в╕дом╕ пол╕тики, спортсмени ╕ актори. Його костюми замовляли С╕львестр Сталлоне, Роман В╕ктюк, Володимир Гришко, Микола Басков та багато ╕нших з╕рок Згадуючи про нього ус╕ вони розпов╕дають власн╕ тепл╕ ╕стор╕╖ знайомства з Ворон╕ним. «Я знав Михайла з 1979 року. Його життя - це голка, нитка ╕ лекала. Перший костюм я пошив у нього 1980 року. Останн╕й - минулого, коли ╖хав до Парижа. Михайло був неймов╕рно працелюбною людиною. ╤ в╕н був нездатний н╕кого образити. Кожен його костюм - це мистецтво», - каже Леон╕д Кравчук, перший президент Укра╖ни.

«Михайло Львович завжди говорив, що для нього найважлив╕ше: одягнути народ Укра╖ни в г╕дний одяг. ╤ щоб могли одягатися г╕дно ╕ студенти, ╕ представники ел╕ти», - розпов╕да╓ сп╕вроб╕тник м╕жнародного концерну «Ворон╕н» Св╕тлана Батрак.

Ворон╕н автор ун╕кального жилетно-макетного методу пошиття чолов╕чого одягу без прим╕рок, патент на який видано ще в 1970 р. Михайло Ворон╕н – лицар моди, це людина – легенда, чи╓ ╕м’я ув╕йшло до 100 знаменитостей св╕ту моди. В╕н творець популярно╖ торгово╖ марки «Михайло Ворон╕н». ╤мпер╕я чолов╕чого одягу, створена Ворон╕ним, мабуть ╓дина у св╕т╕, де ╓ масове та ╕ндив╕дуальне виробництво. У св╕т╕ побуту╓ таке присл╕в’я: «Сусп╕льство оц╕нюють так, як одягнутий чолов╕к». Це твердження впродовж свого життя Ворон╕н вт╕лював у життя. За свою багатор╕чну творчу працю Михайло Ворон╕н отримав багато нагород: Орден »За заслуги» 3ст., «Жива легенда», Золотий орден «Сусп╕льне визнання», «Золота торгова марка», а також медал╕, дипломи, сертиф╕кати та ╕н.

Одним з останн╕х його бажань було створення л╕кувального одягу. "Це означа╓, що ви будете носити пальто, яке допомага╓ орган╕зму ╕ сприя╓ пол╕пшенню вашого здоров'я", - говорив Михайло Львович. Нажаль, ця ╕дея так ╕ залишилася нереал╕зованою...

Прес-служба М╕жнародного Ордену Святого Стан╕слава
14.04.2012


Д╕яльн╕сть Ордену та його Кавалер╕в