Укр Eng

Д╕яльн╕сть Ордену та його Кавалер╕в

Нац╕ональна Опера Укра╖ни вшанувала пам'ять загиблих у Япон╕╖

11 березня 2012 року у Нац╕ональн╕й опер╕ Укра╖ни в╕дбувся великий концерт, присвячений р╕чниц╕ пам’ят╕ траг╕чних под╕й у Япон╕╖. Орган╕заторами концерту виступили Укра╖нсько – Японський Центр НТУУ «КП╤» та Посольство Япон╕╖ в Укра╖н╕ за п╕дтримки М╕н╕стерства культури Укра╖ни.

Вранц╕ того ж дня Укра╖нсько-Японський Центр пров╕в п╕д ст╕нами Нац╕онально╖ опери«11 хвилин тиш╕». Акц╕я в╕дбулась о 7:46 ранку для того, аби молитва в╕дбулася одночасно в р╕зних кра╖нах св╕ту - саме в той час, коли стався землетрус, який викликав цунам╕. «Ми в╕римо, що сп╕льна молитва допоможе Япон╕╖ та надасть ╖й сили подолати насл╕дки трагед╕╖», - заявили учасники акц╕╖.

Генеральний директор Нац╕онально╖ опери Укра╖ни, народний артист Укра╖ни, кавалер М╕жнародного Ордену святого Стан╕слава Петро Чуприна зазначив, що Нац╕ональна опера Укра╖ни високо ц╕ну╓ особлив╕ стосунки з Япон╕╓ю, як╕ мають свою майже 30–л╕тню ╕стор╕ю. «Спочатку це були гастрольн╕ по╖здки балетно╖ трупи, пот╕м - гастрол╕ балету з оркестром, дал╕ – оперн╕ вистави та симфон╕чн╕ концерти, що мали великий усп╕х у японсько╖ публ╕ки», - сказав Петро Чуприна.

Театр пиша╓ться роботою японських артист╕в в балетн╕й труп╕ театру, ╕, особливо, заслужених артист╕в Укра╖ни Так╕ти С╕нобу та Набух╕ро Терада. «Вража╓ тривала дружба музикант╕в - композитор╕в ╕ режисер╕в двох кра╖н: Василя Пилипчака та Уено Такас╕. Результат ╖х дружби:  фестиваль «Цв╕тень» та багато ╕нших культуролог╕чних заход╕в як в Укра╖н╕ так ╕ в Япон╕╖», - зазначив гендиректор Опери.

«Ми низько схиля╓мося перед мужн╕стю японського народу, який ст╕йко протисто╖ть природним та техногенним катакл╕змам ╕ мудро в╕дбудову╓ сво╓ мирне життя. Ми присвячу╓мо сьогодн╕шн╕й концерт ХХ-й р╕чниц╕ встановлення дипломатичних стосунк╕в м╕ж Укра╖ною та Япон╕╓ю та р╕чниц╕ траг╕чних под╕й у Фукус╕м╕», - сказав Петро Чуприна.

В концертн╕й програм╕ взяли участь: Симфон╕чний оркестр Нац╕онально╖ опери Укра╖ни, Нац╕ональний президентський оркестр Хор хлопчик╕в та юнак╕в Сектору практики Нац╕онально╖ Музично╖ Академ╕╖ Укра╖ни ╕м.П.╤.Чайковського, а також дитячий хор «Ласт╕вка».

«Укра╖на ╕ Япон╕я, маючи траг╕чний досв╕д Чорнобиля ╕ Фукус╕ми, можуть зрозум╕ти вза╓мний б╕ль. ╤ цим концертом ми хочемо вшанувати пам'ять жертв катастроф в обох наших кра╖нах,помолитися за них. Я в╕рю, що цей концерт зробить нас ще ближчими один до одного», - зазначив директор Укра╖нсько-Японського Центру НТУУ «КП╤» Осаму М╕дзутан╕.

Великий Пр╕орат Ордену Святого Стан╕слава в Укра╖н╕
11.03.2012


Д╕яльн╕сть Ордену та його Кавалер╕в