Укр Eng

Д╕яльн╕сть Ордену та його Кавалер╕в

Помер Володимир Кличко, батько всесв╕тньо в╕домих брат╕в-боксер╕в

У п'ятницю, 15 липня, у Ки╓в╕ поховали кавалера Ордену Святого Стан╕слава Володимира Род╕оновича Кличка, батька укра╖нських чемп╕он╕в св╕ту з боксу Володимира ╕ В╕тал╕я Кличк╕в.

Прощання ╕з Володимиром Род╕оновичем в╕дбулося у столичному будинку оф╕цер╕в, адже в╕н усе сво╓ життя в╕ддав арм╕╖.

М╕жнародний Орден Святого Стан╕слава висловлю╓ глибоке сп╕вчуття родин╕ Кличк╕в. Ми втратили дуже оптим╕стичну, сильну, вольову людину, чий житт╓вий шлях, принципи та ц╕нност╕ ще багато рок╕в будуть залишатися прикладом для насл╕дування. Орден та його кавалери ╕ дами  завжди шануватимуть пам'ять Володимира Род╕оновича.

Володимир Род╕онович Кличко народився 24 кв╕тня 1947 року. Усе життя присвятив в╕йськов╕й справ╕. У в╕дставку п╕шов у званн╕ генерал-майора в╕йськово-пов╕тряних сил. За службовим обов'язком в╕н разом з родиною чимало ╖здив по св╕ту. До Ки╓ва його родина пере╖хала ╕з Чехословаччини. Був в╕йськовим аташе в посольств╕ Укра╖ни в Н╕меччин╕. Призначення в╕дбулося ще за час╕в президентства Леон╕да Кучми.

Володимир Род╕онович мр╕яв, щоб В╕тал╕й ╕ Володимир стали абсолютними чемп╕онами ╕ з╕брали у себе вс╕ найпрестижн╕ш╕ пояси у надважк╕й ваз╕. 2 липня мр╕я батька збулася: п╕сля перемоги Володимира над Хе╓м вс╕ найпрестижн╕ш╕ пояси (IBF/IBO, WBO, WBC ╕ WBA) опинилися в руках брат╕в.

Володимир Род╕онович виховав двох син╕в ╕ трьох онук╕в. В╕н був вз╕рцем чест╕ й доблест╕ для сво╖х д╕тей, вчив ╖х добру, справедливост╕, наполегливост╕ та вол╕ до перемоги, про що вони неодноразово говорили всьому св╕ту.

Помер Володимир Род╕онович Кличко 13 липня п╕сля тривало╖ хвороби. У 1986-му в╕н брав участь у л╕кв╕дац╕╖ насл╕дк╕в авар╕╖ на Чорнобильськ╕й АЕС. Без важких насл╕дк╕в не об╕йшлося - у Володимира Род╕оновича виявили рак.

Чемп╕он св╕ту з боксу у надважк╕й ваз╕ за верс╕╓ю WBC В╕тал╕й Кличко розпов╕в про свого батька.

"Народження ╕ смерть йдуть поруч... Наша с╕м'я втратила близьку нам людину. Перед останньою церемон╕╓ю мене попросили написати оф╕ц╕йну б╕ограф╕ю мого батька. Н╕коли цього не робив..., - з╕знався В╕тал╕й.

Зв╕сно, Кличко - в╕доме пр╕звище. Брат╕в-чемп╕он╕в зна╓ весь св╕т. М╕льйони людей чули про перемоги укра╖нц╕в у спорт╕.
"╤, як це часто бува╓, хтось перебува╓ в променях популярност╕, а хтось залиша╓ться в т╕н╕ слави, з╕гравши ключову роль в нашому житт╕ ╕ кар'╓р╕...", - каже В╕тал╕й.

"На шляху до досягнень нам допомагали багато. ╤ ми багатьом людям зобов'язан╕ ╕ вдячн╕ ... Але у "великому кол╕", ╓ т╕, як╕ грають найважлив╕шу, ключову роль у дол╕ кожного з нас ... Це наш╕ батьки. Адже вони заклали фундамент все, чим ми волод╕╓мо. Вс╕ наш╕ житт╓в╕ ц╕нност╕, норми морал╕, риси характеру - все це в╕д них: Володимира Род╕оновича ╕ Над╕╖ Ульян╕вни.

Батьков╕ я зобов'язаний практично вс╕м. В╕н з╕грав одну з найважлив╕ших ролей в мо╓му житт╕ ╕ житт╕ мого брата Володимира.

Батько народився в с╕м'╖ в╕йськовослужбовця ╕ с╕льсько╖ вчительки, одразу п╕сля в╕йни в маленькому укра╖нському м╕стечку См╕ла Черкасько╖ област╕. Думаю, не ма╓ сенсу переказувати докладно всю б╕ограф╕ю батька, вона не особливо в╕др╕зня╓ться в╕д життя ╕нших п╕сляво╓нних д╕тей. Зазначу т╕льки, що п╕сля строково╖ служби в арм╕╖ в╕н вибрав профес╕ю в╕йськового ав╕атора. А це вже не просто профес╕я, це доля, яка була схожа з долями тисяч оф╕цер╕в радянсько╖ арм╕╖.

Ставши в╕йськовим, вже не вибира╓ш, а викону╓ш поставлене командуванням завдання, борг перед Батьк╕вщиною ... Географ╕я служби була широка, так само як ╕ у багатьох оф╕цер╕в Союзу ... Рос╕я, Киргиз╕я, Казахстан, центральна група в╕йськ, Укра╖на, Н╕меччина.

Батька с╕м'я бачила р╕дко, особливо ми, його д╕ти. Як правило, з╕ служби в╕н приходив, коли ми вже спали, а йшов, коли ми з братом ще не прокинулися ... Вих╕дн╕ - р╕дк╕сть. В╕дрядження затягувалися на м╕сяць, а то й на п╕вроку. Але коли, все-таки з'являлася можлив╕сть провести час разом, це були найб╕льш пам'ятн╕ дн╕ дитинства! Взяти з собою на аеродром, на польоти або стр╕льби, на риболовлю чи полювання, в гори або просто пройтися по л╕су, з╕брати гриби ... Пам'ятаю, як╕ були яблука на пол╕гон╕, в покинутому саду...

У с╕м'╖ була дисципл╕на точно така ж, як ╕ в арм╕╖. ╤ твердо знаю, що т╕льки завдяки набутим з дитинства ключовим якостям - в╕дпов╕дальност╕, старанност╕, ц╕леспрямованост╕ у досягненн╕ поставлених завдань, - т╕льки завдяки цьому сьогодн╕ в житт╕ виходить досягти результату.

Батько ╕ сам н╕коли не шкодував себе. ╤ точно так само вимогливо ставився до п╕длеглих. Ми, с╕м'я, пам'ята╓мо м╕сяц╕, проведен╕ в госп╕тал╕ п╕сля вантаження ракетного палива ... Н╕чого дивного в тому, що матер╕ доводилося зал╕ковувати обморожен╕ пальц╕ батька п╕сля суворих зим п╕вн╕чного Казахстану. Шматками зн╕мали шк╕ру п╕сля буд╕вництва аеродром╕в в Киргиз╕╖. Був на гран╕ в╕дходу на пенс╕ю через здоров'я п╕сля доведення поручено╖ йому частини до р╕вня зразково╖ в центральн╕й груп╕ в╕йськ. Приклад╕в можна наводити багато ... Ми вс╕ дуже спод╕валися, що небезпека роботи в Чорнобил╕ пройшла стороною ... На жаль, н╕ ...

Батько навчав н╕коли не здаватися ╕ н╕коли не здавався сам. Довгих три роки в╕н боровся. Було важко, але йому не звикати ... Хоча, у смерт╕ ... ще н╕хто не вигравав ...

Вона забрала у нас т╕льки його т╕ло, але дух батька продовжу╓ залишатися з нами, з його д╕тьми, внуками, с╕м'╓ю, друзями.

Кажуть, людина живе так довго, як довго живе пам'ять про не╖. Це означа╓, що в╕н продовжу╓ жити з нами, в наших серцях, ╕ наш╕й пам'ят╕. Так довго, як довго живемо ми ... св╕тла пам'ять тоб╕, Тату ... ", - написав Кличко у сво╓му блоз╕.

При п╕дготовц╕ тексту
були використан╕ матер╕али
Телев╕з╕йно╖ Служби Новин

Прес-служба М╕жнародного Ордену Святого Стан╕слава
15.07.2011


Д╕яльн╕сть Ордену та його Кавалер╕в