Укр Eng

Д╕яльн╕сть Ордену та його Кавалер╕в

Под╕льськ╕ рятувальники вшанували подвиг Максима Царенка, який 15 рок╕в тому врятував десять д╕тей

Так звичайно склада╓ться, що за звершен╕ подвиги п╕сля нагородження особистостей, ╖х забувають. А пам’ятають про цих людей лише т╕, кому вони врятували життя чи майно.

Однак у пам’ят╕ подолян надовго закарбувався мужн╕й вчинок тод╕ ще студента В╕нницького пед╕нституту Максима Царенка. Подвигу в╕нничанина саме 22 червня, у день початку Велико╖ в╕тчизняно╖ в╕йни, виповню╓ться 15 рок╕в.

Саме цього дня Максим, перебуваючи на практиц╕ в якост╕ вожатого у табор╕ в╕дпочинку «Алые паруса» в м. ╢впатор╕я, заступив на чергування. Проходячи повз один ╕з спальних корпус╕в, хлопець пом╕тив незнайомця, який п╕дпалив пакунок ╕ вкинув його кр╕зь розчинен╕ двер╕ першого поверху. «Спочатку я завагався, що мен╕ робити – б╕гти за незнайомцем чи у прим╕щення. Але через долю секунди ноги вже несли мене у к╕мнату», - згаду╓ Максим. Перестрибнувши через балконну огорожу, хлопець пом╕тив на л╕жку одн╕╓╖ з десяти д╕вчат, що мирно спали, вибуховий пристр╕й. Б╕кфорд╕в шнур вже догорав – тож мешкати було н╕коли. Часу Максиму вистачило лише на те, аби винести вибуховий пристр╕й, - уже за межами к╕мнати в╕н вибухнув прямо в руках.

Внасл╕док вибуху Максим втратив праву руку, з╕р на одне око ╕ частково слух. Три м╕сяц╕ юнак л╕кувався, а п╕сля повернення до нормальних умов життя продовжив навчання, з в╕дзнакою зак╕нчив ╕сторичний факультет педагог╕чного ун╕верситету. П╕сля к╕лькар╕чно╖ прац╕ на осв╕тянськ╕й нив╕ вир╕шив профес╕йно зайнятися журнал╕стикою, в як╕й працю╓ до цього часу.

Тож така неперес╕чна особист╕сть не могла залишитись поза увагою прац╕вник╕в оперативно-рятувально╖ служби цив╕льного захисту. 21 червня в актов╕й зал╕ Головного управл╕ння МНС Укра╖ни у В╕нницьк╕й област╕ начальник ГУМНС полковник служби цив╕льного захисту Руслан Шевчук нагородив героя пам’ятним знаком «За в╕ддан╕сть профес╕╖». «Це м╕зерна часточка того, що б хот╕лося Вам подарувати в╕д ╕мен╕ рятувальник╕в, - звернувся до Максима Царенка кер╕вник обласного в╕домства. – Тож по будь-яких питаннях, як╕ в наш╕й компетенц╕╖, ми завжди готов╕ прийти Вам на допомогу. Двер╕ нашого в╕домства завжди для Вас будуть в╕дкрит╕».

"Моя В╕нниця"
За iнформацi╓ю: МНС Укра╖ни у В╕нницьк╕й област╕

Прес-служба М╕жнародного Ордену Святого Стан╕слава
26.06.2010


Д╕яльн╕сть Ордену та його Кавалер╕в