Укр Eng

Д╕яльн╕сть Ордену та його Кавалер╕в

Орден та л╕цей ╕м. Богуна ╓дна╓ доля, ╤нтернет та довг╕ роки сп╕впрац╕

20 листопада в Навчально-оздоровчому комплекс╕ Ки╖вського в╕йськового л╕цею ╕м. ╤вана Богуна (м.Боярка) в╕дбулося свято «День л╕цею», приурочене до 65-р╕ччя створення л╕цею.

В╕таючи гостей та л╕це╖ст╕в, начальник НОК, заступник начальника КВЛ ╕м. ╤.Богуна, полковник Данило Романенко зазначив, що «л╕цей ╓дна╓ покол╕ння, готу╓ майбутн╕х захисник╕в В╕тчизни ╕ вихову╓ в хлопцях почуття в╕дпов╕дальност╕». В╕н закликав вихованц╕в брати приклад з випускник╕в л╕цею, серед яких багато в╕домих в╕йськових, а випускник╕в – не забувати стежину до р╕дних ст╕н.

Данило Романенко розпов╕в ╕стор╕ю створення л╕цею. За його словами, серед перших 500 учн╕в, як╕ 1 грудня 1943 року с╕ли за парти, 39 вже мали досв╕д  участ╕ в боях, а дев'ятеро були нагороджен╕ бойовими орденами ╕ медалями. Водночас, 57 з них були зовс╕м не грамотними ╕ лише 3 зак╕нчили 6 клас╕в. Спочатку училище було розташоване в м╕ст╕ Чугу╖в Харк╕вськ╕й област╕. ╤ мало назву Харк╕вське Суворовське в╕йськове училище. 24 листопада 1943 року училище отримало грамоту Презид╕╖ Верховно╖ Ради СРСР про вручення йому Бойового Червоного Прапора. Саме цей день став Днем народження училища.

Згодом училище було переведене до Ки╓ва ╕ отримало назву «Ки╖вське Суворовське в╕йськове училище». У 1992 роц╕ на баз╕ Ки╖вського Суворовського в╕йськового училища був створений Ки╖вський в╕йськовий л╕цей. 1 червня 1998 року л╕цею було привласнено ╕м'я активного учасника визвольного руху за незалежн╕сть Укра╖ни ╤вана Богуна, ╕ училище почало ╕менуватися — Ки╖вський в╕йськовий л╕цей ╕мен╕ ╤вана Богуна.

П╕зн╕ше на баз╕ Боярського центрального кл╕н╕чного санатор╕ю був створений учбово-оздоровчий комплекс Ки╖вського в╕йськового л╕цею для надання учням 8-9 клас╕в, загальною к╕льк╕стю 250 чолов╕к, базово╖ середньо╖ осв╕ти ╕ оздоровлення л╕це╖ст╕в 10-11 клас╕в Ки╖вського в╕йськового л╕цею ╕ л╕це╖в з посиленою в╕йськово-ф╕зичною п╕дготовкою. Так з’явився Учбово-оздоровчий комплекс — структурний п╕дрозд╕л Ки╖вського в╕йськового л╕цею ╕м. ╤.Богуна.

Серед гостей, що зав╕тали на свято з подарунками та прив╕таннями, або над╕слали в╕тання телеграмами  було багато кавалер╕в М╕жнародного Ордену Святого Стан╕слава. В╕тання в╕д Ордену в ц╕лому л╕це╖стам передала В╕це-Пр╕ор Олена Корнух. Вона побажала л╕це╖стам усп╕х╕в у навчанн╕, ╕ пооб╕цяла: якщо будуть гарно навчатися, до них - на запрошення Ордену - зав╕та╓ в╕домий актор С╕львестр Сталлоне, який в дитинств╕ також навчався в в╕йськовому л╕це╖.

Орден подарував л╕це╖стам на свято два сучасн╕ комп’ютери ╕ доступ до глобально╖ мереж╕ ╤нтернет. Також Олена Корнух п╕дтвердила: Орден ╕ надал╕ перераховуватиме на рахунок л╕цею кошти на стипенд╕╖ для обдарованих д╕тей, чи╖ батьки були л╕кв╕даторами насл╕дк╕в авар╕╖ на ЧА╢С, брали участь в бойових д╕ях або загинули чи стали ╕нвал╕дами при виконанн╕ службових обов’язк╕в.

Кавалерственна дама Ордену,  почесний президент Нац╕онального фонду захисту ж╕нок та д╕тей «Укра╖на – д╕тям»  Людмила Кучма над╕слала в╕тання ╕ подарунки л╕це╖стам через директора фонду Серг╕я Л╕венцова.

Кавалер Ордену, Голова п╕дком╕тету з питань в╕йськово╖ безпеки та оборони Ком╕тету ВР, народний депутат Укра╖ни Олександр Кузьмук над╕слав в╕тання телеграмою, а подарунки передав заздалег╕дь.

Гендиректор «КАНМЕС» Альона Корнух – ╖╖ заява на вступ до Ордену розгляда╓ться Великим Маг╕стром – привезла л╕це╖стам солодощ╕ та фрукти.

До реч╕, Олена та Альона Корнух цього року долучаються до справ л╕цею особливо глибоко. Так склалася доля, що друг дитинства Олени траг╕чно загинув, залишивши по соб╕ хлопця-п╕дл╕тка. П╕сля перегляду телесер╕ала «Кадети» хлопець мр╕яв вступити до в╕йськового л╕цею, але прогалини в осв╕т╕, та ╕нш╕ обставини життя ставили хрест на його мр╕╖. Д╕знавшись про горе, що сп╕ткало родину друга, та посп╕лкувавшись з хлопчиком ╕ його мамою, Олена та Альона взяли його п╕д свою оп╕ку, допомогли п╕дготуватися та здати ╕спити до л╕цею. Сьогодн╕ хлопчина вчиться в л╕це╖ та перебува╓ п╕д наглядом двох нових «мам», як╕ дуже серйозно ставляться до  виховання та навчання майбутнього оф╕цера збройних сил Укра╖ни.

Прес-служба М╕жнародного Ордену Святого Стан╕слава
20.11.2008


Д╕яльн╕сть Ордену та його Кавалер╕в