Укр Eng

Д╕яльн╕сть Ордену та його Кавалер╕в

Св╕тлана Зор╕на: "Плану╓мо зовс╕м нов╕ проекти до Дня Ки╓ва"

Учора начальник Головного управл╕ння культури ╕ мистецтв провела чергову он-лайн-конференц╕ю ╕з в╕дв╕дувачами сайту "Хрещатик", п╕д час яко╖ розпов╕ла, що вже зроблено в галуз╕ культури м╕ською владою, та под╕лилася планами на майбутн╓.

— Ск╕льки кошт╕в вид╕лено в цьогор╕чному бюджет╕ на розвиток культури? ╤ ск╕льки потр╕бно, щоб розв’язати вс╕ культурн╕ проблеми столиц╕?

— На сьогодн╕ загалом на управл╕ння культури вид╕лено 200 млн грн. З них 170 млн — на вс╕ потреби культури, 27 млн грн — на кап╕тальне буд╕вництво. А щоб задовольнити вс╕ потреби, треба м╕льярди гривень.

— Яка доля комунальних к╕нотеатр╕в? Спочатку ╖х пропонували об’╓днати, а тепер кажуть, буц╕мто виставляють на продаж.

— Десять к╕нотеатр╕в м╕ста ми об’╓днали. Вони працюють у КП “Ки╖вк╕ноф╕льм”. На жаль, “Лейпциг”, “Лен╕нград”, “Флоренц╕я”, “Рос╕я” в╕дмовилися в╕д об’╓днання. ╥хня дирекц╕я д╕╓ незаконно. Якщо ц╕ заклади не вдасться об’╓днати, то ╖х виставлять на аукц╕он.

— Чи реставруватимуть цього року театри? Чи плану╓те буд╕вництво нових?

— Практично щороку три-чотири театри мають кошти на капремонт. У 2008-му плану╓мо розпочати проектн╕, а пот╕м реставрац╕йн╕ роботи в Театр╕ оперети, мун╕ципальному театр╕ опери та балету для д╕тей. Що стосу╓ться буд╕вництва нових, то цього року ма╓мо в╕дкрити театр на Подол╕, який почали споруджувати ще в 1992-му. А також почати прибудову ново╖ сцени до Театру драми ╕ комед╕╖ на Л╕вому берез╕.

— Назв╕ть, будь ласка, п’ять заход╕в, орган╕зованих вашим управл╕нням за останн╕х п╕вроку, як╕ зац╕кавили киян.

— Серед заход╕в, якими може пишатися ГУ культури, в╕дкриття пам’ятника Булгакову на Андр╕╖вському узвоз╕ 18 жовтня 2007 року. В╕н перший не лише на територ╕╖ СНД, а й у всьому св╕т╕. Також силами управл╕ння культури в рамках програми повернення знаменитих киян знайдено будинок, в якому народився Максим╕л╕ан Волошин. Його пам’ять також вшанували. З Криму привозили роботи Волошина, як╕ протягом м╕сяця експонували в Ки╖вському музе╖ рос╕йського мистецтва.

Трет╕й зах╕д — М╕жнародний конкурс п╕ан╕ст╕в ╕м. Володимира Горовиця. Також я можу сказати, що тор╕к уперше в столиц╕ провели фестиваль фе╓рверк╕в. Ц╕лу годину ш╕сть команд з р╕зних кра╖н демонстрували свою майстерн╕сть у цьому специф╕чному вид╕ мистецтва.

Наступний зах╕д — виставка твор╕в ╤вана Марчука в Ки╖вському музе╖ рос╕йського мистецтва.

— Того року виселяли галере╖, майстерн╕, редакц╕╖, книжков╕ магазини. Чи вдалося цю проблему розв’язати, ╕ чи не виникне вона знову?

— Ки╖вська м╕ська рада за останн╕х п╕втора року не виселила жодного театру, не закрила жодно╖ галере╖. Справд╕, в Шевченк╕вському та Под╕льському районах була спроба виселити митц╕в з прим╕щень, як╕ вони займали. На жаль, частину ╖х позбавлено майстерень. Але завдяки Ки╖врад╕ частково ц╕ д╕╖ призупинено й угоди про оренду продовжено. ╤сну╓ проблема й стосовно комунально╖ власност╕ м╕ста ╕ район╕в. Тому стов╕дсотково запевнити, що така ситуац╕я не повториться, ми не можемо, але об╕ця╓мо докласти вс╕х зусиль, аби культурний прост╕р столиц╕ не звужувався.

— Як╕ сюрпризи готу╓те до Дня Ки╓ва? Чи побачимо цього року щось особливе?

— Плану╓мо зовс╕м нов╕ проекти до Дня Ки╓ва. По-перше, це аукц╕он, який в╕дбудеться в галере╖ “Лавра”. 70 найкращих картин про столицю ки╖вських художник╕в виставлять на продаж. Кошти п╕дуть на благод╕йн╕ ц╕л╕.

Другий проект — в╕дкриття пам’ятного знака Казимиру Малевичу, який народився в Ки╓в╕. Цього дня там перекриють дв╕ вулиц╕, щоб молод╕ художники змогли продемонструвати свою майстерн╕сть ╕ в╕дкрит╕сть для киян.

Трет╕й проект — проведення книжкового фестивалю на територ╕╖ “Мистецького арсеналу”. Запрошу╓мо видавц╕в, автор╕в, журнал╕ст╕в в╕дв╕дати це свято 22—25 травня ╕ взяти участь у р╕зних заходах.

Четвертий зах╕д — це традиц╕йний концерт.

— Що ╓ для вас д╕м?

— Для мене д╕м — це гармон╕я, де я в╕дчуваю себе в╕льною. Хочу сказати, що для кожного з нас д╕м — не лише ст╕ни, в яких прокида╓мося. Ки╖в — це наш д╕м. ╤ кожен ╕з нас повинен дбати про те, щоб ми, кияни, почувалися комфортно в нашому м╕ст╕, а воно, як на мене, одне з найкращих у ╢вроп╕.

"Хрещатик", 21.02.2008

Прес-служба М╕жнародного Ордену Святого Стан╕слава
21.02.2008


Д╕яльн╕сть Ордену та його Кавалер╕в