Укр Eng

Д╕яльн╕сть Ордену та його Кавалер╕в

Кавалер Ордену Володимир Гришко плану╓ в╕дкрити козацьку школу для безпритульних хлопчик╕в

10 с╕чня в ресторан╕ “Аннабель” народний артист Укра╖ни Володимир Гришко пров╕в прийом на честь свого повернення ╕з США. На перш╕й оперн╕й сцен╕ св╕ту Metropolitan маестро Гришко виконував парт╕ю Анатол╕я Кураг╕на в опер╕ С.Прокоф’╓ва “В╕йна ╕ мир”.

У далекому Нью-Йорку оперному сп╕ваков╕ довелося зустр╕чати й Новий р╕к. На святкування родину Гришк╕в запросила американська м╕льярдерка. Зам╕сть звичних в Укра╖н╕ салату ол╕в’╓ та алкогольних напо╖в, гостям — меценатам ╕ сп╕вакам Metropolitan — влаштували концерт та екскурс╕ю колекц╕йними к╕мнатами.

В “Рос╕йськ╕й к╕мнат╕” Володимир Гришко пом╕тив ╕ традиц╕йн╕ укра╖нськ╕ ╕кони, а в “Т╕бетськ╕й” — потримав у руках старовинний манускрипт. На гастрол╕ до США за д╕ючим контрактом з Metropolitan Володимир Гришко попряму╓ у березн╕, щоб з╕грати головну роль у постановц╕ Gambler (“Гравець”).

Та головним усп╕хом тор╕к оперний тенор Гришко вважа╓ проекти “Гетьманськ╕ вечори” та “Обличчя ново╖ опери”, а також виховання молодих талант╕в. Одна з них — Ганна Данилюк — за п╕дтримки продюсерського центру “Маестро Гришка” випустила альбом колискових.

Як розпов╕ла молода сп╕вачка Данилюк “Хрещатику”, до диску ув╕йшло 20 композиц╕й р╕зними мовами — в╕рменською, б╕лоруською, укра╖нською. ╤ хоча Ганна Данилюк ╓ профес╕йною оперною виконавицею, основним завданням п╕д час запису п╕сень для не╖ стало не показати вокальн╕ дан╕, а створити найсприятлив╕ш╕ умови для в╕дпочинку д╕тей та ╖хн╕х батьк╕в, передати тепло, яке сповню╓ сп╕в матер╕ до сво╓╖ дитини.

Володимир Гришко под╕лився з “Хрещатиком” ╕ планами на р╕к. Шоу “Обличчя ново╖ опери”, в якому по╓дналися традиц╕йна класика ╕з сучасними музичними жанрами та танцями, пошириться ╕ в ╕нших кра╖нах св╕ту, зокрема в Прибалтиц╕. А всеукра╖нський проект “Гетьманськ╕ вечори”, в основ╕ якого лежать давн╕ козацьк╕ традиц╕╖, продовжиться в лютому на масових гуляннях на кшталт Масляно╖ в Ки╖вськ╕й област╕.

П╕д ег╕дою “Гетьманських вечор╕в” до к╕нця 2008 року Володимир Гришко плану╓ в╕дкрити ╕ козацьку школу для хлопчик╕в, переважно безпритульних. “Я прагну сп╕вати на укра╖нськ╕й сцен╕ народн╕ п╕сн╕, хоч ╕ в сучасному аранжуванн╕, — розпов╕в пан Гришко.— Хочу бути в естрад╕, але не на естрад╕, створювати сильним сп╕вакам дружню, гарну конкуренц╕ю”. Адже, на думку радника Президента Укра╖ни з питань культури Володимира Гришка, в сучасних операх ╕ театрах нема╓ мистецтва, а ╓, скорше, базар. Для опери перспектива розвитку з’явиться, якщо д╕ятиме нормальне меценатство та працюватиме закон про культуру, впевнений Володимир Гришко.

Прив╕тати маестро з поверненням на батьк╕вщину прийшли ╕ його друз╕. Сп╕вачка Анжел╕ка Рудницька виявилася палкою шанувальницею сп╕ву Володимира Гришка, а скульптор Олег П╕нчук подарував йому каталог власних твор╕в.

“Хрещатик”, №3 (3219)

Прес-служба М╕жнародного Ордену Святого Стан╕слава
11.01.2008


Д╕яльн╕сть Ордену та його Кавалер╕в