Укр Eng

Д╕яльн╕сть Ордену та його Кавалер╕в

Павло В'ялов: "Владика Дани╖л був людиною, яка розум╕ла роль лицарського руху як ще одн╕╓╖ сходинки до Бога"

Уривок з книги «Добрий пастир» Серг╕я Думенка та Святослава Чокалюка, яка присвячена життю та пастирськ╕й д╕яльност╕ митрополита Р╕вненського ╕ Острозького Дан╕╖ла. В ц╕й книз╕, кр╕зь призму служ╕ння митрополита розкрива╓ться призначення та роль Православно╖ Церкви в сучасному св╕т╕. Книга видана на початку 2007 року за п╕дтримки кавалер╕в Ордену святого Стан╕слава.

Смерть Високопреосвященн╕йшого митрополита Р╕вненського ╕ Острозького Дани╖ла стала великою втратою для багатьох в╕руючих людей, у тому числ╕ ╕ для кавалер╕в нашого Ордену.

Ми познайомилися восени 2000 року: кавалер Ордену Олександр Шнипко рекомендував мен╕ Владику Дани╖ла як високодуховну людину, яка щиро в╕рить в Бога ╕ свято викону╓ Його запов╕д╕.

П╕сля знайомства з Високопреосвященн╕йшим митрополитом Дани╖лом я побачив, що це справд╕ людина велико╖ сили вол╕, велико╖ духовност╕, щиро╖ в╕ри. Людина, що волод╕╓ к╕лькома ╕ноземними мовами, дуже авторитетна у церковних колах не т╕льки Укра╖ни, а головне, що розум╕╓ роль лицарського руху як одн╕╓╖ з╕ сходинок, що ведуть людей до Бога...

Як в╕домо, протягом стор╕ч в Орден╕ святого Стан╕слава були представники духовенства. Але, на в╕дм╕ну в╕д кавалер╕в Ордену, священик не нагороджу╓ться — в╕н може т╕льки прийняти  в╕дзнаки Ордену, показуючи таким чином, що розум╕╓ ╕ п╕дтриму╓ т╕ ц╕л╕ ╕ завдання, як╕ Орден ставить перед собою.

Тому, коли п╕сля дек╕лькох бес╕д ╕з Владикою Дани╖лом про Бога ╕ Бож╕ запов╕д╕, про лицарський рух ╕ кодекс чест╕ лицарства, стало зрозум╕ло, що ми з ним в багатьох питаннях ╓ однодумцями, я запропонував йому стати священиком Ордену (священнослужитель, приймаючи в╕дзнаки, ста╓ священиком Ордену).

Для нас його згода стала великою честю, не т╕льки тому, що в╕н погодився прийняти в╕дзнаки, але й у подальшому проводив ус╕ урочист╕ церемон╕╖ нашого Ордену в Укра╖н╕. Справа в тому, що нагородження ╕ посвята в лицар╕ Ордену святого Стан╕слава завжди в╕дбува╓ться в церкв╕: спочатку йде служба, пот╕м в╕дбува╓ться освячення нагород ╕ т╕льки п╕сля цього в╕дбува╓ться посвята в кавалери. Колись наш╕ ╕нвеститури в╕дбувалися в р╕зних церквах з р╕зними священиками, але п╕сля згоди Владики Дани╖ла вс╕ наш╕ ╕нвеститури проводив т╕льки в╕н. Владика завжди знаходив можлив╕сть при╖хати з Р╕вного в Ки╖в: не важливо, яка була погода та пора року.

Складно описати, як багато кавалери Ордену отримували в╕д сп╕лкування з ним. Кожна бес╕да залишала в пам’ят╕ глибинний сл╕д: митрополит був дуже ерудованим. Кожну розмову з ним можна назвати яскравою. В╕н торкався р╕зних тем: лицарства, духовност╕ — ╕ я збагачувався тими знаннями, якими волод╕ла ця людина.

Кавалери ╕ дами Ордену назавжди запам’ятали його палк╕ напутн╕ слова, навчаючись у нього доброти, справедливост╕, служ╕нню р╕дному народов╕. Велике значення для орденсько╖ сп╕льноти мала його переконлива п╕дтримка п╕д час висунення несправедливих закид╕в на нашу адресу в лютому 2003 року.

Але найб╕льше мен╕ запам’яталася наша сп╕льна по╖здка в Константиноп╕ль на прийом до Вселенського патр╕арха Варфолом╕я ╤, де Владика Дани╖л користувався великою повагою. У св╕й час в╕н зак╕нчив Фессалон╕к╕йский Ун╕верситет, тому волод╕в грецькою мовою. У Константинопол╕, де вся документац╕я ведеться грецькою, його знання послужили нам гарну службу.

Людина, в як╕й ст╕льки наполегливост╕, доброти, допитливост╕, сили вол╕ ╕ глибоко╖ духовност╕, завжди ста╓ яскравою под╕╓ю в житт╕ оточуючих його людей. Про таких людей пам’ятають. За зустр╕ч ╕з такими людьми дякують Богов╕.

Прес-служба М╕жнародного Ордену Святого Стан╕слава
15.03.2007


Д╕яльн╕сть Ордену та його Кавалер╕в