Укр Eng

Д╕яльн╕сть Ордену та його Кавалер╕в

Орден п╕дтримав "Зернятко"

В середин╕ лютого 2007 року Орден взяв п╕д свою оп╕ку дитячий будинок с╕мейного типу «Зернятко» ╕ через М╕жнародний Благод╕йний Фонд Розвитку Людини надав йому благод╕йну допомогу.

Будинок с╕мейного типу „Зернятко” було в╕дкрито та освячено 5 листопада 2005 року в селищ╕ Королево Виноград╕вського району Закарпатсько╖ област╕ при монастир╕ сестер св. Йосифа ОПДМ. В ньому навчаються та проживають 10 д╕вчат-сир╕т.

╤дея створення дитячого будинку належить отцю ╤вану ╤сайовичу, який пост╕йно п╕дтриму╓ будинок.   Ще в 1990 роц╕ сестри монастиря святого Йосифа при╖хали в селище Королево з Льв╕всько╖ област╕ на запрошення отця ╤вана ╤са╓вича, м╕сцевого пароха. Процес збору та п╕дготовки документ╕в, за словами сестри Йосафати, був складний, однак результат виправдав будь-як╕ зусилля.

«У нашому будинку д╕ти - ус╕ р╕зн╕. К╕лька д╕вчаток виховувалися у неблагополучних с╕м’ях, тато з мамою яких в результат╕ були позбавлен╕ батьк╕вських прав. А ╓ й так╕ д╕ти, що н╕коли сво╖х батьк╕в ╕ не бачили, виховуючись в ╕нтернатних установах... - розпов╕ла сестра Йосафата прес╕ п╕д час в╕дкриття та освячення будинку. - Звичайно, умови, в яких росли д╕вчатка в перш╕ роки свого життя, наклали на них св╕й в╕дбиток. Тепер треба багато працювати, хоч ╕нод╕ це бува╓ складно. Однак д╕тки у нас хорош╕, вм╕ють ц╕нувати те, що мають, намагаються добре вчитися».

На даний час п╕д оп╕кою сестер вихову╓ться 10 д╕вчат. Дво╓ з них ╓ з╕ Льв╕всько╖ област╕, а ╕нш╕ м╕сцев╕ - з Закарпатсько╖ област╕. Найстарша - Над╕я, ╖й 15 рок╕в. Разом з нею в будинку живе ╖╖ р╕дна сестра Верон╕ка 7 рок╕в. Тетян╕ та Клавд╕╖ - по 13 рок╕в, Василин╕ - 11, ╤ванн╕ - 10 , Ан╕ - 7, Наталц╕ та ще одн╕й Над╕╖ - по 5 рок╕в, а наймолодш╕й Анастас╕╖ - 4 рочки.

Д╕ти мають кожен сво╖ уподобання, сво╖ зац╕кавлення ╕ прагнення. В╕дв╕дують загальноосв╕тню школу, беруть участь в р╕зноман╕тних гуртках, займаються в музичн╕й школ╕, в╕дв╕дують молод╕жну орган╕зац╕ю. Молодш╕ д╕вчатка в╕двудують дитячий садок. 

У будинку с╕мейного типу «Зернятко» д╕вчата житимуть до 18 рок╕в. Та сестри стверджують, що не покинуть сво╖х д╕тей, допоки не навчать жити в цьому сусп╕льств╕, не допоможуть ╕з вибором профес╕╖ чи отриманням вищо╖ осв╕ти. "Сп╕льними зусиллями та з допомогою Божою стара╓мося допомогти розп╕знати ╖хн╓ покликання та призначення в житт╕, спрямувати кожного  на свою дорогу", - кажуть сестри.

Великий Пр╕орат Ордену Святого Стан╕слава в Укра╖н╕
18.02.2007


Д╕яльн╕сть Ордену та його Кавалер╕в