Укр Eng

Д╕яльн╕сть Ордену та його Кавалер╕в

БОГДАНА СТУПКУ НАГОРОДЖЕНО ОРДЕНОМ ЯРОСЛАВА МУДРОГО

Кавалер Ордену святого Стан╕слава, народний артист Укра╖ни, художн╕й кер╕вник Нац╕онального академ╕чного театру ╕мен╕ ╤вана Франка Богдан Сильвестрович Ступка в 2006 роц╕ нагороджений Орденом Ярослава Мудрого за значний внесок у збагачення духовно╖ скарбниц╕ укра╖нського народу, самов╕ддане служ╕ння високим ╕деалам мистецтва. Нагородження було приурочено до юв╕лею – 65-р╕ччя з дня його народження.

Богдан Сильвестрович Ступка, видатний укра╖нський актор, у творчому доробку якого понад сто ролей, з╕граних на сценах театр╕в, ╕ понад п’ятдесят – у к╕ноф╕льмах, став ключовою ф╕гурою у розбудов╕ держави на новому етап╕.

Як неординарна особист╕сть, в╕н переконливо дов╕в, що здатний привнести св╕й талант актора у великий театр, яким ╓ життя, стати л╕дером ╕ переконливо вести за собою одержимих мр╕╓ю – в╕дродження багато╖ культурно╖ спадщини.

Авторитет Богдана Ступки, визнання його блискучого акторського таланту у св╕т╕ – це теж крок до утвердження м╕жнародного ╕м╕джу Укра╖ни.

Мистецький хист ╕ талант метра укра╖нсько╖ акторсько╖ майстерност╕ Богдана Ступки давно став неперевершеним не т╕льки в Укра╖н╕, а й за кордоном. Св╕това сп╕льнота щиро захоплена акторською грою укра╖нця Богдана Ступки. Йому аплодували глядач╕ Австр╕╖ ╕ Канади, Н╕меччини ╕ США, Польщ╕ ╕ Болгар╕╖…

У к╕нематограф Богдан Сильвестрович прийшов, за мистецькими оц╕нками, п╕зно – майже в 30 рок╕в, з╕гравши в Юр╕я ╤ль╓нка у ф╕льм╕ «Б╕ла птаха з чорною ознакою», який став щасливим стартом для створення багатогранних образ╕в на екран╕. За роль старости Бл╕нова у ф╕льм╕ Дмитра Месх╕╓ва «Сво╖» Ступка отримав «Ср╕бного Георг╕я» на Московському М╕жнародному к╕нофестивал╕ в 2004 роц╕.

Неперевершений Богдан Сильвестрович Ступка в╕дсвяткував сво╓ 65-р╕ччя в театр╕ ╕м. ╤.Франка. Для свята Ступка обрав виставу «Цар Ед╕п», де в╕н гра╓ головну роль. Це стов╕дсотково вдалий виб╕р. Передус╕м тому, що вистава поставлена всесв╕тньо в╕домим режисером Робертом Стуруа та св╕дчить про мистецький р╕вень самого юв╕ляра ╕ очолюваного ним театру. П╕сля вистави було в╕дведено час для прив╕тань та побажань, ╕ цю частину вечора проведено весело та ╕рон╕чно. Зрештою, г╕дн╕сть мистецтва не в т╕м, щоб нар╕кати, а щоб змусити когось думати.

Засв╕дчили прив╕таннями свою шану, повагу ╕ визнання творчост╕ талановитого митця ╕ визначн╕ державн╕ д╕яч╕.

В╕таючи юв╕ляра, один з гостей справедливо зазначив: «Якби можновладц╕ працювали так самов╕ддано, як Богдан Ступка, то життя нашо╖ держави швидше зм╕нилося б на краще».

В╕д Уряду Укра╖ни щир╕ побажання на досягнення творчих вершин в майбутньому висловив кавалер Ордену овятого Стан╕слава Азаров Микола Янович – Перший в╕це-прем’╓р-м╕н╕стр Укра╖ни – м╕н╕стр ф╕нанс╕в Укра╖ни.

Великий Пр╕орат Ордену Святого Стан╕слава в Укра╖н╕
31.08.2006


Д╕яльн╕сть Ордену та його Кавалер╕в