Укр Eng

Д╕яльн╕сть Ордену та його Кавалер╕в

Н╤НА МАТВ╤╢НКО - ГЕРОЙ УКРА╥НИ

У с╕чн╕ 2006 року звання Героя Укра╖ни з врученням ордену Держави присво╓но Народн╕й артистц╕ Укра╖ни, лауреату Державно╖ прем╕╖ ╕м. Т.Г.Шевченка, кавалерствен╕й дам╕ Ордену святого Стан╕слава, найулюблен╕ш╕й народн╕й сп╕вачц╕ Н╕н╕ Митрофан╕вн╕ Матв╕╓нко.

Як зазначалося в документ╕ глави держави, це почесне звання присво╓но сп╕вачц╕ «за вершинний п╕сенний талант, що пробуджу╓ ╕ возвеличу╓ духовну силу укра╖нського народу».

Народна артистка Укра╖ни Н╕на Матв╕╓нко – неперевершений виконавець укра╖нських народних п╕сень. Окр╕м цього, талант Н╕ни Матв╕╓нко розкрився також в театральн╕й ╕ к╕нематограф╕чн╕й сферах.

Н╕на Матв╕╓нко 25 рок╕в була сол╕сткою вокально╖ студ╕╖ при Державному Заслуженому укра╖нському народному академ╕чному хор╕ ╕мен╕ Григор╕я Верьовки, а з 1968 року сп╕вроб╕тнича╓ з вокальним тр╕о «Золот╕ ключ╕».

Новий пер╕од у творч╕й дол╕ Н╕ни Матв╕╓нко пов’язаний з роботою в Нац╕ональному ансамбл╕ сол╕ст╕в «Ки╖вська камерата», сол╕сткою якого вона ╓ з 1991 року. Дивовижно виразний характер фольклорного сп╕ву сп╕вачки гармон╕йно по╓дну╓ться з академ╕чним стилем виконання «Камерати», тим самим розширюючи художн╕й репертуар концертно╖ практики колективу.

За великий внесок у розвиток укра╖нського мистецтва ╕ за активну культурно-творчу д╕яльн╕сть у 1978 роц╕ сп╕вачц╕ було присво╓но звання заслужено╖, а в 1985-му – народно╖ артистки Укра╖ни.

Творчий шлях Н╕ни Матв╕╓нко рясн╕╓ перемогами на багатьох в╕тчизняних ╕ заруб╕жних конкурсах. Вона також лауреат Державно╖ прем╕╖ Укра╖ни ╕мен╕ Тараса Шевченка (1988). У 1996 роц╕ сп╕вачка була нагороджена найвищою в╕дзнакою Фонду М╕жнародно╖ прем╕╖ ╕мен╕ М.А.Касьяна – орденом Миколи Чудотворця, а у 1997 державною нагородою – орденом княгин╕ Ольги III ступеня.

Сп╕вачка веде активну концертно-гастрольну д╕яльн╕сть, яку вона почала ще з 1967 року, гастролюючи в Канад╕, Коре╖, Мексиц╕, Польщ╕, США, Франц╕╖, Ф╕нлянд╕╖, Чех╕╖ та в кра╖нах Латинсько╖ Америки.

В Укра╖н╕ та за кордоном Н╕на Митрофан╕вна щиро ╕ натхненно, високопрофес╕йно ╕ досконало знайомить слухач╕в з укра╖нськими народними п╕снями, обрядовими ╕ л╕ричними, а також п╕снями-баладами.

Талант Народно╖ артистки Укра╖ни Н╕ни Матв╕╓нко допомага╓ в╕дновлювати генетичну пам’ять укра╖нського народу ╕ першоджерел буття, усв╕домлювати свою сутн╕сть на земл╕ ╕ зд╕йснювати добр╕ благородн╕ вчинки.

Великий Пр╕орат Ордену Святого Стан╕слава в Укра╖н╕
29.01.2006


Д╕яльн╕сть Ордену та його Кавалер╕в