Укр Eng

Д╕яльн╕сть Ордену та його Кавалер╕в

Некролог

10 грудня 2005 року на 48-му роц╕ життя п╕сля важко╖ недуги в╕д╕йшов у в╕чн╕сть один ╕з найв╕дом╕ших православних ╕╓рарх╕в, пост╕йний член Священного Синоду Укра╖нсько╖ Православно╖ Церкви Ки╖вського Патр╕архату, Високопреосвященн╕йший митрополит Р╕вненський ╕ Острозький Дани╖л (в миру Богдан Михайлович Чокалюк).

Владика Дани╖л зак╕нчив Одеську Духовну Сем╕нар╕ю та Московську Духовну Академ╕ю, асп╕рантуру богословського факультету ун╕верситету в Салон╕ках (Грец╕я), мав ступ╕нь кандидата богослов'я ╕ звання доцента. 10 березня 1985 р. прийняв чернечий постриг. У 1991 р. призначений ректором Ки╖всько╖ Духовно╖ Сем╕нар╕╖ з возведенням у сан арх╕мандрита, у 1993 р. - нам╕сником Свято-Михайл╕вського Золотоверхого монастиря в Ки╓в╕ ╕ ректором Ки╖всько╖ Духовно╖ Академ╕╖.

За р╕шенням Священного Синоду Укра╖нсько╖ Православно╖ Церкви Ки╖вського Патр╕архату 23 с╕чня 1994 р. возведений у сан ╓пископа з титулом Вишгородського, у кв╕тн╕ 2000 р. д╕став призначення ╓пископом Р╕вненським ╕ Острозьким, керуючим Р╕вненською ╓парх╕╓ю. 21 жовтня 2000 р. п╕днесений до сану арх╕╓пископа.

За активну участь в розбудов╕ православно╖ церкви його нагороджено орденом преподобного Серг╕я Радонезького (1986 р.), орденом Святого Арх╕стратига Миха╖ла та в╕дзнакою Президента Укра╖ни - орденом "За заслуги" III ступеня (1999 p.). 18 травня 2001 року в зв'язку з ласкавою згодою владики Дани╖ла, арх╕╓пископа Р╕вненського ╕ Острозького, вшанувати Орден прийняттям знака Ордену, Великий Пр╕ор Ордену Святого Стан╕слава в Укра╖н╕ проголосив його Священиком Ордену Святого Стан╕слава. З того часу Владика Дани╖л проводив ус╕ урочист╕ церемон╕╖ Ордену Святого Стан╕слава в Укра╖н╕. Кавалери й дами Ордену назавжди запам'ятали його палк╕ напутн╕ слова, навчаючись у нього доброти, справедливост╕, служ╕нню р╕дному народов╕. Велике значення для Орденсько╖ сп╕льноти мала його переконлива п╕дтримка п╕д час висунення несправедливих закид╕в на нашу адресу в лютому 2003 року.

23 с╕чня 2004 р. Владика Дани╖л був п╕днесений до сану митрополита. В╕н брав якнайд╕яльн╕шу участь у вс╕х процесах становлення Укра╖нсько╖ Православно╖ Церкви Ки╖вського Патр╕архату, був одним з головних учасник╕в переговорного процесу з визнання ╖╖ св╕товою православною сп╕льнотою.

Високопреосвященн╕йшого митрополита Р╕вненського ╕ Острозького Дани╖ла поховано б╕ля Покровського кафедрального собору у Р╕вному. Нехай буде земля йому пухом. Пам'ять про нього, про богоугодн╕ його д╕яння назавжди залишаться в наших серцях.

15.12.2005


Д╕яльн╕сть Ордену та його Кавалер╕в