Укр Eng

Д╕яльн╕сть Ордену та його Кавалер╕в

Коли найголовн╕ший народ - д╕ти...

В ус╕ часи намагання робити добро людям г╕дно оц╕нювалися сусп╕льством. ╤ завжди знаходилися люди, яким було не байдуже до житт╓вих клопот╕в ╕ негаразд╕в ╕нших громадян.

 

Яскравим прикладом цього ╓ Людина з велико╖ л╕тери - вельмишановний шеваль╓ За╓ць Борис Михайлович, кавалер Ордену Святого Стан╕слава, народний артист Укра╖ни, Генеральний директор ╕ головний режисер Нац╕онального цирку Укра╖ни, академ╕к Академ╕╖ циркового мистецтва, професор державного ун╕верситету театрального мистецтва ╕мен╕ Карпенка-Карого, який сво╖ми доброчинними справами, як добрий чар╕вник, уособлю╓ благочестив╕сть ╕ милосердя, сердечн╕сть ╕ здатн╕сть до сп╕впереживання та бажання надати допомогу.

 

Минулого року Борису Михайловичу Зайцю було вручено почесну грамоту Верховно╖ Ради Укра╖ни, в як╕й зазначено, що ц╕╓╖ в╕дзнаки в╕д удосто╓ний за значн╕ заслуги перед укра╖нським народом. А народ для нього не абстрактне поняття, якому легше присягатися у сво╖й любов╕. Для нього найголовн╕ший народ - це под╕льськ╕ хлопчики та д╕вчатка, об╕гр╕т╕ щирою любов'ю Бориса Михайловича.

 

В╕н завжди пам'ята╓ про сво╖х маленьких земляк╕в ╕ стара╓ться зд╕йснювати ╖хн╕ бажання.

 

╤ хоч не писали йому под╕льськ╕ учн╕ листи про те, що вони дуже чекають Святого Миколая з подарунками, проте Борис Михайлович ╕ сам про це здогадався. Недарма ми вс╕ родом з дитинства.

 

Тож у день святого угодника в Под╕льську школу Ср╕бнянського району Черн╕г╕вщини привезли подарунки для школяр╕в в╕д ╖хнього знаменитого земляка. Радо зустр╕чали д╕ти гостей з подарунками. Але святий Миколай, охоронець д╕тей, не т╕льки приносить ╖м цього дня подарунки, а й с╕╓ в маленьких душах зернятка добра, любов╕ й милосердя.

 

А в новор╕чно-р╕здвян╕ свята, п╕д час кан╕кул, под╕льськ╕ д╕тлахи переглянули святкову дитячу виставу у Нац╕ональному цирку. Як св╕тилися оченята маленьких його земляк╕в, коли в╕н, радо зустр╕вши ╖х у себе в цирку, намагався все показати ╕ розказати про таке велике диво, у якому дружно живуть кумедн╕ клоуни, пухнаст╕ зв╕рята ╕ запалюються яскрав╕ вогн╕ п╕д високим куполом.

 

Кожного разу маленьк╕ подоляни з нетерп╕нням оч╕кують в гост╕ Бориса Михайловича - цей день у школ╕ ста╓ для них справжн╕м святом. ╤ не т╕льки тому, що завжди для д╕тей у нього ╓ подарунки. ╢ для них ще й добре слово, ╓ пост╕йне бажання зустр╕ч╕. Борису Михайловичу дуже хочеться, щоб ╕з ст╕н р╕дно╖ школи виходили у широкий св╕т грамотн╕ люди, в майбутньому вс╕ стали хорошими фах╕вцями, а головне, щоб вс╕ були добрими та щирими. ╤ син╕вською любов'ю, як могли, з╕гр╕вали р╕дний край.

 

Саме цьому останньому побажанню школярам Под╕льсько╖ школи ╓ в кого вчитися. Не заради слави, не заради "спасиб╕", хоча ╕ щирого, Борис Михайлович прив╕з у школу комп'ютер, магн╕тофон, телев╕зори, спортивну форму для юних футбол╕ст╕в. А к╕лька сотень прим╕рник╕в з особисто╖ книгозб╕рн╕ перекочувало у шк╕льну та с╕льську б╕бл╕отеки. "Спасиб╕ Вам, Борисе Михайловичу", - щиро дякували д╕ти ╕ доросл╕.

 

Шановний пан За╓ць, оп╕куючись турботами школи, проявля╓ також батьк╕вську увагу ╕ до р╕дного будинку культури, придбавши за власн╕ кошти магн╕тофон, п╕дсилювальну апаратуру, книги для б╕бл╕отеки. Хл╕бом-с╕ллю зустр╕чали його тод╕ вс╕ м╕сцев╕ аматори ╕ дякували за те, що не забува╓ р╕дного села.

 

А як його забути? Х╕ба ж викорчову╓ться наша пам'ять, як кор╕ння з земл╕? Може, йому ц╕ зустр╕ч╕ з р╕дними людьми потр╕бн╕ нав╕ть б╕льше, н╕ж подолянам. Бо, на його думку, ще не повернув в╕н сповна сво╖х син╕вських борг╕в. Тому так щемно тягне додому ╕ в кожному подиху в╕тру йому вчува╓ться запах р╕дного дому. ╤ щоразу на крилах би лет╕в до цього дому ╕ переконаний, що у нашому земному бутт╕ головне - пройти по вс╕х дорогах, устелених ╕ трояндами, ╕ шипами, не розгубивши при цьому людяност╕, ╕ не забути отчого краю.

 

Нац╕ональний цирк Укра╖ни, очолюваний впродовж багатьох рок╕в талановитою творчою особист╕стю Борисом Михайловичем Зайцем, пост╕йно проводить благод╕йну п╕дтримку соц╕ально незахищених верств населення: д╕тей-╕нвал╕д╕в, сир╕т, постраждалих в╕д чорнобильсько╖ катастрофи, позбавлених батьк╕вського п╕клування, з багатод╕тних ╕ малозабезпечених с╕мей, д╕тей, батьки яких загинули при виконанн╕ службових обов'язк╕в, одиноких ветеран╕в в╕йни ╕ прац╕, як╕ проживають в спец╕ал╕зованих будинках та ╕н.

 

Нац╕ональний цирк т╕сно сп╕впрацю╓ з творчими дитячими орган╕зац╕ями, створюючи реальне п╕д╜рунтя для залучення до естетично-культурного виховання широкого кола п╕дростаючого покол╕ння.

15.12.2005


Д╕яльн╕сть Ордену та його Кавалер╕в