Укр Eng

Д╕яльн╕сть Ордену та його Кавалер╕в

Життя для людей

До будь-яких захоплених в╕дгук╕в про надзвичайн╕ зд╕бност╕ екстрасенс╕в, чаклун╕в та маг╕в я завжди в╕дносився скептично. Впевнений ╕ зараз: б╕льш╕сть скоросп╕лих „академ╕к╕в” нетрадиц╕йно╖ медицини, що гучноголосно спов╕щають про „зц╕лення в╕д ус╕х хвороб” – це просто кажучи спритн╕ д╕лки, що в╕дчули кон’юнктуру сьогодення. Вони безсоромно спекулюють на нездоров’╖, а часто-густо ╕ на неосв╕ченост╕ людей, що знев╕рилися у профес╕онал╕зм╕ та добросов╕сност╕ л╕кар╕в, у ефективност╕ л╕кування у наших вкрай озлидн╕лих л╕карнях.

Але не пов╕рити багатьом знайомим, яких буквально витягнув з того св╕ту такий соб╕ звичайний парубок ╕з невеличкого Верхньодн╕провська, я просто не м╕г. Скажу в╕дверто: спонукала мене до по╖здки не т╕льки журнал╕стська допитлив╕сть, але й звичайн╕с╕ньке людське бажання чуда.

У невеликого будинку, де прийма╓ В╕ктор Громов, поруч з „крутими тачками” стоять задуб╕л╕ в╕д морозу „Запорожц╕” та стареньк╕ мотоцикли з коляскою з сер╕ями багатьох областей Укра╖ни. А ось „Ф╕ат” з польськими номерами, „Волга” – з рос╕йськими. Не т╕льки б╕ля дому, а й в п╕д’╖зд╕ – черга страждаючих. Вже не перший р╕к люди при╖жджають ╕ приходять сюди, щоб попасти до ясновидця, блага зв╕стка про якого докотилась аж до Америки. Знають про його чудов╕ зд╕бност╕ ╕ в Туманному Альб╕он╕ – англ╕йц╕ нав╕ть запропонували йому оселитися на ╖х вкрай цив╕л╕зованих островах, аби в╕н допомагав там п╕дданим його Величност╕ королеви. В╕ктор Громов подякував за запрошення ╕ передав, що завжди буде радий надати допомогу будь-якому ╕ноземцю, якщо т╕льки той при╖де в Укра╖ну.

Черга поступово наближа╓ться до запов╕тних дверей. Серед людей нема нервування та нетерплячки: вс╕ знають, що ц╕литель знайде час для кожного. Вже п╕зн╕ше я д╕знався, що Громов прийма╓ в середньому  70 хворих за день, в╕д шосто╖ ранку до ноч╕. Знесилений, але завжди доброзичливий, в╕н п╕зно вноч╕ прийма╓ холодний душ, щоб очиститися та в╕дновити сили. Але головне, вважа╓ в╕н, йому допомага╓ ╕ нада╓ сили в╕ра в Бога. Справжн╕й ц╕литель обов’язково повинен бути хрещеним та в╕руючим. Без цього л╕кувати неможливо.

На сон в╕н раз ╕ назавжди в╕дв╕в соб╕ всього к╕лька годин. Треба посп╕шати – адже чекають люди, останньою над╕╓ю яких бува╓ т╕льки в╕н.

Такого жорсткого розпорядку в╕н дотриму╓ться ╕з року в р╕к. Щоправда, останн╕м часом, все част╕ше запрошують його до столиц╕, де в╕д нього оч╕кують зц╕лення – ╕ одержують його – найв╕дом╕ш╕ люди держави. Став бувати за кордоном. Почалось з того, що у одного дипломата почалося р╕зке захворювання серця. ╤ноземн╕ л╕кар╕ категорично заборонили транспортування хворого на батьк╕вщину ╕ наполягали на терм╕нов╕й операц╕╖. Ки╖вськ╕ друз╕ дипломата звернулись до Громова ╕ той вирушив на допомогу. Усього через к╕лька сеанс╕в у того б╕ль у серц╕ як рукою зняло. Вердикт закордонних л╕кар╕в був одностайним: у вчорашнього хворого серце стало ц╕лком здоровим.

...В черз╕ багато таких, хто на соб╕ п╕знав чудо, що випром╕ню╓ться в╕д очей ╕ рук Громова. Тепер вони приводять сюди сво╖х р╕дних ╕ знайомих. Оздоровчий ефект п╕сля сп╕лкування з ц╕лителем дуже високий: розсмоктуються пухлини, загоюються язви, покращу╓ться загальний стан, в╕дновлюються сили ╕ житт╓во-важлив╕ органи, що були вражен╕ р╕зними хворобами.

Чи за все береться В╕ктор? За його словами, нав╕ть за рак, але т╕льки на початков╕й стад╕╖. У всьому ╕ншому, з допомогою Господа Бога, намага╓ться допомогти. Якщо хвороба не дуже складна, в╕н може прол╕кувати по фотокартц╕ ╕ нав╕ть по телефону.

...╤ ось я один на один ╕з Громовим. Якийсь час в╕н розгляда╓ мене н╕бито з дистанц╕╖. Пот╕м п╕дходить впритул, легко торка╓ться. В╕н кожну людину нав╕ть на далек╕й в╕дстан╕ бачить наче п╕д рентгеном. Через дек╕лька хвилин увесь м╕й д╕агноз, як на долон╕. В╕н не розпиту╓ про болячки, а досл╕джу╓ в╕зав╕ проникливим поглядом.

- Мен╕ не потр╕бно знати ╕стор╕ю хвороби людини – це зайва трата часу. Я сам виразно бачу в╕дхилення. ╤ одночасно – л╕кую...

Багато пац╕╓нт╕в не без п╕дстав пор╕внюють верхньодн╕провського ц╕лителя з пок╕йною сл╕пою болгаркою Вангою, маючи на уваз╕ перш за все силу Божественного дару.

...Мати народила В╕ктора в╕дзначеним страшною б╕дою – церебральним парал╕чем. В╕двезла до дитячого будинку – ╕ забула. Бог ╖й суддя. Нелегка доля т╕льки загартувала хлопчину. Найяскрав╕шим видовищем давн╕х рок╕в стало усв╕домлення того, що на св╕т╕ ╓ Бог, який все бачить ╕ зна╓. Якщо це так, думав, то В╕н обов’язково повинен допомогти мен╕. Зд╕бност╕ ясновидця ╕ ц╕лителя проявилися у хлопчика якось раптово, п╕сля стресу, що перен╕с. Його викликала смерть мало╖ дитини, як╕й в╕н в╕дчайдушно бажав допомогти. ╤ не зм╕г. Коли п╕сля цього в палату зайшли сан╕тарка та медсестра, погляд В╕ктора начебто просв╕тив ╖х наскр╕зь. В╕н виразно ╕ ч╕тко побачив, що у одн╕╓╖ з них, що була ваг╕тна, народиться мертва дитина. А ось у ╕ншо╖ п╕д серцем теж пульсу╓ нове життя ╕ на св╕т з’явиться здорова д╕вчинка. Про те, що побачив, сказав, але його слова були сприйнят╕ начебто марення. Але через деякий час все збулось. П╕сля цього почав братися за л╕кування хлоп’ят, бо в╕дчув, що зможе допомогти. Не в╕дмовляв ╕ вс╕м ╕ншим, хто до нього звертався. ╤ згодом потягнулись до нього люди зв╕дус╕ль з╕ сво╖ми хворобами.

... Хоч в ╕нтернат╕ В╕ктора Громова не вчили читати ╕ писати, в╕н самотужки опанував грамоту та основи медицини, кожну в╕льну хвилину чита╓ книги та спец╕альн╕ журнали. З’явився на його робочому стол╕ ╕ ноутбук. Ця феноменальна молода людина кожно╖ прожито╖ мити намага╓ться усв╕домити самого себе, щоб ще б╕льше розширити д╕апазон сво╖х л╕кувальних можливостей.

... Другого листопада 2003 року В╕ктору Громову виповнилось 34 роки. А напередодн╕ в╕н вийшов ╕з Андр╕╖всько╖ церкви з рицарським хрестом Ордена Святого Стан╕слава на грудях. Заслужена нагорода. В╕д людей ╕ Бога.

Геннад╕й Цурканов,
Кавалер Ордену Святого Стан╕слава,
Заслужений журнал╕ст Укра╖ни

Великий Пр╕орат Ордену Святого Стан╕слава в Укра╖н╕
29.12.2003


Д╕яльн╕сть Ордену та його Кавалер╕в