Укр Eng

М╕жнародн╕ новини

Кв╕ти на ру╖нах

18 травня до Ки╓ва прибула делегац╕я Великого Пр╕орату Япон╕╖.  Японц╕ мали на мет╕ п╕дготувати документальний ф╕льм про насл╕дки Чорнобильсько╖ трагед╕╖, провести дек╕лька благод╕йних заход╕в та долучитися до святкування 7-╖ р╕чниц╕ утворення М╕жнародно╖ Асоц╕ац╕╖ Кавалер╕в Ордену Святого Стан╕слава. В╕зит в╕дбувався в рамках щор╕чних благод╕йних та культурно-просв╕тницьких програм МОСС, направлених на розвиток народно╖ дипломат╕╖. Очолив делегац╕ю в╕домий майстер ╕кебани Акай Мацур╕.

19 травня делегац╕я з Япон╕╖ в╕дв╕дала Чорнобиль та Прип’ять. П╕сля трагед╕╖, що сп╕ткала японську атомну станц╕ю Фукус╕ма-1 японц╕ шукають в╕дпов╕д╕: чого ╖м оч╕кувати в╕д майбутнього п╕сля авар╕╖ на АЕС.

Зустр╕вшись з супроводжуючими на КПП «Дитятки» делегац╕я пройшла короткий курс навчання: як поводитися в рад╕ац╕йно-небезпечн╕й м╕сцевост╕ та як застосовувати засоби захисту. Дал╕ тур в╕дбувався за наступним маршрутом: пам’ятник «Людям, як╕ врятували св╕т» – в╕дважним пожежникам Чорнобиля,  оф╕с державного агентства "Чорнобиль ╤нтер╕нформ". Тут японц╕ д╕зналися про роботи, як╕ дос╕ ведуться задля л╕кв╕дац╕╖ насл╕дк╕в авар╕╖ в тридцятикилометров╕й зон╕ в╕дчуження, про найнебезпечн╕ш╕ м╕сця та про кладовище техн╕ки. Ц╕кавили ╖х також прогнози фах╕вц╕в на майбутн╓.

Дал╕ - через блок-пост «Лел╕в» - делегац╕я направилася до десятик╕лометрово╖ зони в╕дчуження. Протягом ус╕╓╖ дороги обаб╕ч тут стоять акуратн╕ землян╕ вали, зас╕ян╕ табличками з червоним трилисником в жовтому трикутнику. Ц╕ вали - м╕сця поховань рад╕оактивних в╕дход╕в ╕ нав╕ть ц╕лих с╕л.

П╕сля невелико╖ зупинки поруч з головним "закритим" об'╓ктом зони - б╕ля 4-го реактора ЧАЕС,  делегац╕я в╕дв╕дала оглядовий пав╕льйон прес-служби об'╓кту «Укриття». Тут японц╕ змогли подивитися ун╕кальний документальний ф╕льм про л╕кв╕дац╕ю ╕ л╕кв╕датор╕в техногенного вибуху на 4-му реактор╕. Фотогалерея, макети атомно╖ станц╕╖, малов╕дома ╕нформац╕я "з перших рук" про стан саркофага на сьогодн╕шн╕й день. Але найб╕льше ╖х вразив стенд присвячений… Фукус╕м╕. На фон╕ цього стенду майстер ╕кебани Акай Мацур╕ склав скульптуру з кв╕т╕в, яка символ╕зувала по╓днання в його серц╕ трагед╕й, що сп╕ткали укра╖нський та японський народи.

Тур продовжився по╖здкою до залишк╕в в╕домого «рудого л╕су», частину якого залишили для наукових досл╕д╕в. Зв╕дти – до огородженого колючим дротом «м╕ста-привида» Прип’ять, яке за добу назавжди залишили 50 тисяч людей.

П╕сля еколог╕чно чистого об╕ду з попередньо перев╕рених дозиметром продукт╕в делегац╕я попрямувала до м╕ста Чорнобиль, де в╕дв╕дала парк Слави, подивилася зразки техн╕ки, яка брала участь в л╕кв╕дац╕╖ насл╕дк╕в авар╕╖ та вшанувала пам’ять загиблих л╕кв╕датор╕в.

20 травня японська делегац╕я в╕дв╕дала в Ки╓в╕ Навчально-виховний комплекс «Дом╕нанта» де Акай Мацур╕ пров╕в майстер-клас ╕кебани для учн╕в 3-4 клас╕в. Також японська делегац╕я подарувала г╕мназ╕╖ сучасний комп’ютер та книги для шк╕льно╖ б╕бл╕отеки.  Натом╕сть укра╖нськ╕ школяр╕ прив╕тали японц╕в хл╕бом-с╕ллю, подарували вишиванку ╕ влаштували невеличкий концерт самод╕яльност╕.
«Я хочу зблизити наш╕ народи мовою кв╕т╕в, - сказав школярам Акай Мацур╕, - адже кв╕ти промовляють до серця, ╖м не важливо, якою мовою ми розмовля╓мо».

З г╕мназ╕╖  делегац╕я попрямувала до В╕дд╕лення дитячо╖ онколог╕╖ «Нац╕онального ╤нституту Раку», де щор╕чно л╕ку╓ться понад 300 д╕тей з ус╕х областей Укра╖ни ╕ нада╓ться близько 3500 консультац╕й. В л╕карн╕ Акай Мацур╕ влаштував в зал╕ для в╕дпочинку для 10 пац╕╓нт╕в, як╕ можуть самост╕йно пересуватися,  кв╕ткове шоу. Разом з д╕тьми в╕н складав ╕кебану, розпов╕дав про мову кв╕т╕в, про ╕стор╕ю виникнення мистецтва створення  «скульптур з кв╕т╕в». За словам мам, як╕ супроводжували д╕тей, цей невеличкий майстер-клас став справжньою кв╕тковою терап╕╓ю для д╕тей, як╕ на час забули про сво╖ страждання ╕ з природною ц╕кав╕стю  спостер╕гали за японським майстром. По зак╕нченн╕ Акай Мацур╕ також окремо пров╕дав у палатах д╕тей, як╕ не змогли прийти на виставу.

На згадку про Япон╕ю делегац╕я подарувала В╕дд╕ленню дитячо╖ онколог╕╖ цифровий фотоапарат Canon EOS 450D для ф╕ксування складних операц╕й, як╕ проводить кл╕н╕ка.

Того ж дня японц╕ в╕дв╕дали м╕сто Черн╕г╕в, де зустр╕лися з л╕кв╕даторами авар╕╖ на ЧАЕС та ╖хн╕ми с╕м’ями. У тому числ╕ – ╕з заступником Генерального директора ВАТ "Черн╕г╕вдезактивац╕ябуд", членом Черн╕г╕всько╖ обласно╖ орган╕зац╕╖ ╕нвал╕д╕в "Союз Чорнобиль Укра╖ни", кавалером МОСС  Миколою Адаменко.

21 травня японська делегац╕я  при╖хала до дитячого в╕дд╕лення Укра╖нського спец╕ал╕зованого диспансеру рад╕ац╕йного захисту населення МОЗ Укра╖ни у Пущ╕-Водиц╕. Акай Мацур╕ пров╕в для д╕тей, як╕ перебували в диспансер╕, майстер-клас з ╕кебани, подарував цукерки. Диспансер вже понад 20 рок╕в нада╓ медичну л╕кувально-проф╕лактичну допомогу дорослим ╕ д╕тям, постраждалим в╕д авар╕╖ на ЧАЕС.

Наприк╕нц╕ дня японц╕ повернулися до Ки╓ва, аби взяти участь у 63 церемон╕╖ нагородження Орденом Святого Стан╕слава, яка в╕дбувалася в Храм╕ ╤кони Божо╖ Матер╕ «Живоносне Джерело».  П╕д час церемон╕╖ в кавалери Ордену було посвячено Головного продюсера японо-укра╖нських театральних проект╕в Ямамото Дайсуке. Пот╕м у Тр╕умфальному зал╕ готельного комплексу «Ки╖в» в╕дбувся бенкет на честь нових кавалер╕в Ордену.

Завершився в╕зит делегац╕╖ до Укра╖ни 22 травня. За словами пана Акая Мацур╕, п╕сля повернення до Япон╕╖, на основ╕ в╕дзнятого в╕деоматер╕алу буде змонтовано ф╕льм про насл╕дки Чорнобильсько╖ трагед╕╖. Можливо, це допоможе Япон╕╖ пережити авар╕ю на АЕС в Фукусим╕.

Прес-служба М╕жнародного Ордену Святого Стан╕слава
23.05.2011


М╕жнародн╕ новини