Укр Eng

М╕жнародн╕ новини

Загинув колишн╕й посол Федеративно╖ Республ╕ки Н╕гер╕я в Укра╖н╕ ╤гнат╕ус Хейкаре Аджуру

Пана ╤гнат╕уса Хейкаре Аджуру було застрелено нев╕домими 20 грудня 2009 п╕д час подорож╕ до штату Аб╕а. Йому виповнилося лише 64 роки.

Дипломатична м╕с╕я пана Аджуру завершилась в Укра╖н╕ ще в серпн╕ 2007 року. В╕н повернувся на батьк╕вщину ╕ очолив у штат╕ Р╕верс Державний Ун╕верситет Осв╕ти.

П╕сля траг╕чно╖ смерт╕ колишнього посла м╕сцева влада штату вир╕шила назвати ун╕верситет на його честь. Губернатор штату Чибу╖ки Рот╕м╕ Амаеч╕ сказав: «Це найкращий спос╕б в╕дзначити внесок ╤гнат╕уса Хейкаре Аджуру в соц╕ально-економ╕чний, пол╕тичний та осв╕тн╕й розвиток штату ╕ кра╖ни в ц╕лому – назвати ун╕верситет його ╕м’ям». Проголошуючи промову на похорон╕ Аджуру, губернатор описав його як людину миру з╕ скромною вдачею, але сильним характером.

Пан Аджуру народився 25 березня 1944 року в ╤с╕окпо, штат Р╕верс. Виховувався в Н╕гер╕╖ та Англ╕╖. Був одним ╕з засновник╕в Народно-демократично╖ парт╕╖ Н╕гер╕╖. З 1999 по 2003 р╕к в╕н служив послом Н╕гер╕╖ в Габон╕. З 2004 по 2007 очолював дипломатичну м╕с╕ю в Укра╖н╕. За визначний внесок у зм╕цнення дружн╕х укра╖нсько-н╕гер╕йських в╕дносин та видатну гуман╕тарну й благод╕йну д╕яльн╕сть його було нагороджено Орденом Святого Стан╕слава III ступеня з врученням Командорського Хреста.

Прес-служба М╕жнародного Ордену Святого Стан╕слава
28.12.2009


М╕жнародн╕ новини