Укр Eng

М╕жнародн╕ новини

В╕дкриття В╕рменського Собору

18 травня 2003 р. у Львов╕ за участю Верховного Патр╕арха й Катол╕коса ус╕х в╕рмен Свят╕шого Гарег╕на Другого в╕дбулися хресний х╕д та урочисте в╕дкриття й освячення В╕рменського собору.

На урочисте в╕дкриття й освячення В╕рменського собору до Львова прибули також 10 ╓пископ╕в В╕рменсько╖ апостольсько╖ церкви, сп╕кер парламенту В╕рмен╕╖, в╕домий сп╕вак Шарль Азнавур та в╕дом╕ в╕рменськ╕ громадськ╕ й культурн╕ д╕яч╕.

В╕рменський собор у Львов╕ був збудований 640 рок╕в тому на кошти двох в╕рменських фундатор╕в з Криму - Стефаноса та Гакопа. В╕н д╕яв до 1953 року. П╕сля цього прим╕щення використовувалося для збер╕гання колекц╕╖ ╕кон митрополита А.Шептицького. Лише п╕сля того, як Пр╕ор Ордену Святого Стан╕слава у В╕рмен╕╖, кавалер Великого Хреста з Перев'язом, член укра╖нсько╖ громади лицар╕в Ордену Святого Стан╕слава шев. Нвер Мх╕тарян на сво╖ кошти побудував спец╕ально обладнане прим╕щення для збереження ╕кон зазначено╖ колекц╕╖, прим╕щення Кафедрального собору В╕рменсько╖ апостольсько╖ церкви у Львов╕ через 50 рок╕в п╕сля закриття знову повернулося до в╕рменсько╖ громади Львова.

Великий Пр╕орат Ордену Святого Стан╕слава в Укра╖н╕
20.05.2003


М╕жнародн╕ новини