Укр Eng

На захист Ордену

ЛИСТ В╤Д УКРА╥НСЬКО╥ ГРОМАДИ В США

12-го лютого 2003 року

До:
Великого Пр╕ора
Ордену Св. Стан╕слава в Укра╖н╕
Вельмишановного Павла В'ялова
Ки╖в, Укра╖на

Вельмишановний пане В'ялов,

Отримавши в╕д Вас статтю, опубл╕ковану в газет╕ "Вечерние Вести" та виступ Олександра Мороза перед Верховно╖ Радою, ми були дуже здивован╕ ╕ розчарован╕. Не можемо пов╕рити що так╕ матер╕али, таку в╕дверту н╕сен╕тницю, опубл╕кувала преса. Цей безглуздий наклеп виклика╓ нав╕ть посм╕шку, наст╕льки в╕н позбавлений сенсу.

В дн╕ в╕дзначення 10-о╖ р╕чниц╕ незалежност╕ Укра╖ни ми б╕ли нагороджен╕ орденами Св. Стан╕слава за нашу працю в укра╖нськ╕й громад╕ в США. Торжественна церемон╕я вручення була проведена серед б╕лого дня, в людному м╕сц╕ Ки╓ва - прекрасному пам'ятнику арх╕тектури на Андр╕╖вському узвоз╕, Андр╕╖вськ╕й церкв╕. П╕сля церковно╖ в╕дправи, яку служили священики Ки╖вського Патр╕архату, нам ╕ ц╕л╕й низц╕ достойних представник╕в укра╖нсько╖ зах╕дно╖ д╕аспори б╕ли вручен╕ ордени, п╕сля чого в╕дбулося прийняття, на якому були присутн╕ численн╕ достойн╕ гост╕. Жодно╖ клятви на в╕рн╕сть ордену н╕хто не давав, ╕ вся та н╕сен╕тниця, яка в статт╕, ╓ не б╕льш н╕ж пл╕д фантаз╕╖ автора.

Завдання ордену ч╕тко описан╕ в його статут╕, який теж не ╓ секретом. Орден Св. Стан╕слава, який, до реч╕, ма╓ в╕дд╕лення в б╕льш н╕ж 30 кра╖нах св╕ту, сприя╓ "вза╓мопорозум╕нню м╕ж народами, утвердженню ╕деал╕в гуман╕зму, благод╕йництва, захисту прав ╕ свобод людини". Будь-яка особа, включно ╕ автор статт╕, можуть пересв╕дчитися в тому, прочитавши статут ордена. Так╕ ╕нституц╕╖ ╕снують з давн╕х-давен в численних кра╖нах. ╥хн╓ основне завдання - в╕дзначити людей, як╕ активно ╕ продуктивно працюють у певних сферах ╕ досягли певного усп╕ху в сво╖й прац╕. Ми вважали за честь отримання ц╕╓╖ нагороди. Жодних готичних елемент╕в та╓мничост╕ ╕ великого заколоту проти Укра╖ни не ╕сну╓, навпаки, багато кавалер╕в ордену працюють для того, щоби Укра╖на була незалежна, демократична ╕ правова держава.

Щодо асоц╕ац╕╖ м╕ж ╕н╕ц╕алами ордену та абрев╕атурою н╕мецько╖ карально╖ служби - неможливо уявити, як автор статт╕ побудував цей зв'язок, ╕ як видавати пл╕д власного запаленого уявлення за правду.

Ми заявля╓мо, що вс╕ звинувачення ╕ теор╕╖, висунут╕ в статт╕, ╓ безп╕дставними. Автора статт╕ можна звинуватити в обман╕, а то й в умовному наклеп╕ на достойних ос╕б, як╕ ╓ кавалерами цього ордену.

З пошаною,

Михайло Савк╕в мол.
Президент УККА,

Суддя Богдан Футей
Голова Дорадчо╖ Ради,

Тамара Галло
Екзекутивний директор

Великий Пр╕орат Ордену Святого Стан╕слава в Укра╖н╕
14.02.2003


На захист Ордену