Укр Eng

На захист Ордену

ЛИСТ В╤Д АРХ╤╢ПИСКОПА Р╤ВНЕНСЬКОГО ТА ОСТРОЗЬКОГО ДАНИ╥ЛА

Велике здивування викликала у нас заява деяких пол╕тичних л╕дер╕в нашо╖ держави, в як╕й м╕жнародна орган╕зац╕я “Орден Святого Стан╕слава” звинувачу╓ться в масонськ╕й приналежност╕, або ототожню╓ться з фашизмом. В цьому випадку ми можемо привести слова апостола Павла: “Бо св╕дчу ╖м, що мають ревн╕сть Божу, та не за розумом” (Рим. 10). Пильн╕сть не повинна переростати в переляк. В любому випадку верх у всьому повинен брати розум.

Отже, ордени мають давню та глибоку ╕стор╕ю. Це в╕дпов╕дн╕ орган╕зац╕╖, як╕ найперше зародилися в зах╕дн╕й — Римо-Католицьк╕й Церкв╕, Першими орденами були чернеч╕. Затим виникли духовно-лицарськ╕ нагородн╕ ордени. Одним з таких ╕ ╓ Орден Святого Стан╕слава.

╤деолог╕я цього Ордену базу╓ться на християнських засадах та ╕деях лицарства. Тому мета Ордену Святого Стан╕слава — впровадження християнських чеснот та в╕дродження шляхетност╕. Тим б╕льше, що Небесним Покровителем та духовним наставником цього лицарського об’╓днання ╓ Святий Стан╕слав, еп╕скоп Крак╕вський, який загинув мученицькою смертю у 1079 роц╕.

В Укра╖н╕ б╕льш╕сть вшанованих Орденом Святого Стан╕слава належать до Православно╖ Церкви. Церемон╕╖ посвяти у кавалери Ордену проводяться у православних храмах. Розпочинаються так╕ церемон╕╖ та завершуються молебнем. ╤ хоча Церква за сво╖м статусом не може мати членства в Орден╕ Святого Стан╕слава, вона благословля╓ ╕ молиться за кожного, хто, вступаючи в Орден, да╓ об╕цянку служити Богов╕, Укра╖н╕ ╕ благу всього людства.

Дани╖л Арх╕╓пископ Р╕вненський, Острозький

Великий Пр╕орат Ордену Святого Стан╕слава в Укра╖н╕
14.02.2003


На захист Ордену