Укр Eng

На захист Ордену

ЛИСТ В╤Д ЕВРОПЕЙСЬКОГО КОНГРЕСУ УКРА╥НЦ╤В

Мюнхен, 10 лютого 2003 року

До:
Великого Пр╕ора
Ордену Святого Стан╕слава в Укра╖н╕
Шановного Павла В'япова

Шановний Пане В'ялов,

одержавши в╕д Вас факсом матер╕яли, як "заяву парламентських фракц╕й", виступ Олександра Мороза перед Верховною Радою та статт╕ в газет╕ "Вечерние Вести" (рос╕йською мовою - в Укра╖н╕!) - я була глибоко пригноблена.

В кожн╕й демократичн╕й держав╕ Европи ╕снують Об'╓днання, Товариства, а також Ордени, як╕ мають свою внутр╕шню структуру, ранги ╕ завдання; звичайно уряди держав п╕дтримують ╖хню д╕яльн╕сть морально, а то й матер╕яльно. Н╕кого не посуджу╓ться про "пр╕оритет обрано╖ меншост╕ над народом"; ранги в орган╕зац╕ях ╕ в нашому випадку "рицарськ╕ титули" не суперечать укра╖нськ╕й ментальност╕ ╕ не суперечать конституц╕╖ Укра╖ни. Це вияв демократ╕╖, який необх╕дно прийняти.

[...] Орден Святого Стан╕слава скор╕ше зв'язаний з Польщею, зв╕дки походить св. Стан╕слав, ╖хн╕й нац╕ональний святий. Наладнання приязних стосунк╕в (п╕сля стоп╕ть во╓н ╕ ненавист╕) з нашим зах╕дним сус╕дом, також на найвищому р╕вн╕ на п╕дстав╕ ухвал м╕ж Президентами обох держав, ╓ корисним фактором для миру в Европ╕,

Особисто стверджую сл╕дуюче:

1. У 2001 роц╕, п╕д час Всесв╕тнього Форуму Укра╖нц╕в у Ки╓в╕, мен╕ вручено Орден Св. Стан╕слава, як представников╕ з Н╕меччини на пост╕ першого заступника голови Европейського Конгресу Укра╖нц╕в.

2. Ан╕ в╕д мене, ан╕ в╕д н╕кого з мо╖х колег, представник╕в зах╕дно╖ д╕аспори, як╕ р╕вночасно принимали в╕дзначення, не вимагалося складати як╕-небуть "клятви" чи "присяги на в╕рн╕сть статутов╕ ордена" - як це стверджу╓ться в "заяв╕" парламентських фракц╕й.

3. Церемон╕я вручення в╕дбувалася укра╖нською мовою, явно - не та╓мно! - серед б╕лого дня, в чудов╕й престижн╕й церкв╕ Св. Андрея в Ки╓в╕, в присутност╕ духовенства, п╕сля коротко╖ в╕дправи. Атмосфера була святкова, форма вручення достойна, як це водиться в таких випадках на Заход╕. З╕бран╕ були численн╕ гост╕ в церкв╕, а оп╕сля на фуршет╕, межи ╕ншими бувший Посол Укра╖ни в Н╕меччин╕ з дружиною.

4. Не в╕дчувалося жодних познак на по╓днання з "масонською ложею",

 З щирим прив╕том!

 ╤рина Сп╓х
 бувший перший заступник голови ЕКУ

Великий Пр╕орат Ордену Святого Стан╕слава в Укра╖н╕
11.02.2003


На захист Ордену