Укр Eng

╤стор╕я Ордену

Створення М╕жнародного Ордену Святого Стан╕слава: нов╕ принципи

На думку авторитетних фах╕вц╕в з геральдики й ╕стор╕╖ лицарства, головною ознакою законност╕ для сучасного лицарського ордену, що пропагу╓ лицарськ╕ чесноти й зд╕йсню╓ благод╕йну д╕яльн╕сть, ╓ нац╕ональна ре╓страц╕я його за законом кра╖ни, у як╕й в╕н д╕╓. Для того щоб перебороти розкол сучасних хранител╕в в╕рност╕ ╕деалам Св. Стан╕слава по р╕зним в╕дгалуженням орган╕зац╕╖, покласти край претенз╕ям на феодальний суверен╕тет орденського кер╕вництва й заз╕ханням на династичн╕ прерогативи, а також усунути причини для п╕дозр у беззастережному п╕дпорядкуванн╕ ╕ноземному кер╕вництву, 16 травня 2004 р. Асамблея орденських кер╕вник╕в нац╕онального масштабу прийняла й належним чином оформила ряд важливих р╕шень.

По-перше, було вир╕шено, що лицар╕, наявн╕ в даний момент у кожн╕й кра╖н╕, входять до в╕дпов╕дно╖ Нац╕онально╖ Асоц╕ац╕╖ Кавалер╕в Ордену Святого Стан╕слава й ре╓струють ╖╖ в законодавчому порядку сво╓╖ держави. Це ╓ найнад╕йн╕шим ╕ ╓дино можливим захистом нових традиц╕й нац╕онально╖ ел╕ти й само╖ д╕яльност╕ лицар╕в у певн╕й кра╖н╕.

По-друге, у новостворен╕й асоц╕ац╕╖ скасовано спадко╓мн╕сть рангу Великого Маг╕стра, що виключа╓ п╕дозри в узурпац╕╖ ╕сторичних прерогатив. В╕дпов╕дно до статт╕ 5 ново╖ редакц╕╖ Статуту М╕жнародного Ордену Святого Стан╕слава члени Асамбле╖ утворили Асоц╕йований Кап╕тул Ордену Святого Стан╕слава й прийняли Положення про посадов╕ обов’язки член╕в Маг╕страту. Великим Маг╕стром М╕жнародного Ордену Святого Стан╕слава на п’ятир╕чний терм╕н було обрано Великого Пр╕ора — Главу Укра╖нсько╖ Асоц╕ац╕╖ Кавалер╕в Ордену Святого Стан╕слава Павла В’ялова.

На п╕дстав╕ протоколу про сп╕льн╕ д╕╖ у сфер╕ доброд╕йност╕ й народно╖ дипломат╕╖ Великий Кап╕тул на чол╕ з Маг╕стром, якого обирають на певний терм╕н, викону╓ функц╕╖ координуючого центру, а для забезпечення ц╕╓╖ д╕яльност╕ отриму╓ кошти в╕д нац╕ональних асоц╕ац╕й на ф╕ксован╕й основ╕. До складу Кап╕тулу за посадою входять кер╕вники нац╕ональних асоц╕ац╕й. Збори Асоц╕йованого Кап╕тулу в╕дтепер в╕дбуватимуться не р╕дше одного разу на два роки на скликання Великого Маг╕стра М╕жнародного Ордену Святого Стан╕слава або на вимогу третини член╕в Кап╕тулу в будь-який час.

Виходячи з чисельност╕ й орган╕зац╕йних можливостей, що ╕снують на цей день, оф╕ц╕йною резиденц╕╓ю Асоц╕йованого Кап╕тулу на п’ятир╕чний терм╕н вир╕шено вважати м╕сто Ки╖в (Укра╖на). У зв’язку з цим Великий Пр╕орат Укра╖нсько╖ Асоц╕ац╕╖ Кавалер╕в Ордену Святого Стан╕слава прийняв на себе зобов’язання утворити належний для нормально╖ д╕яльност╕ Асоц╕йованого Кап╕тулу штат сп╕вроб╕тник╕в, створити й п╕дтримувати веб-сайт М╕жнародного Ордену Святого Стан╕слава, випускати, узгоджуючи з кер╕вництвом Нац╕ональних Асоц╕ац╕й Ордену Святого Стан╕слава, регулярний орденський бюлетень. Щор╕чний Бал кавалер╕в ╕ дам Ордену Святого Стан╕слава буде проводитися в╕дтепер в будь-як╕й кра╖н╕, де в╕дпов╕дна нац╕ональна асоц╕ац╕я згодна прийняти його гостей.

Мета ново╖ редакц╕╖ Статуту Ордену — осучаснення Ордену й забезпечення належних умов для благод╕йно╖ д╕яльност╕ кавалер╕в на м╕жнародному й нац╕ональному р╕внях. Нац╕ональн╕ Асоц╕ац╕╖ Кавалер╕в Ордену Святого Стан╕слава мають право залучати до братерства людей, як╕ поважають ц╕л╕ ордену та ╕сторичн╕ традиц╕╖ лицарства, збирати кошти й одержувати пожертвування в╕д будь-яко╖ особи або ос╕б (маючи на уваз╕, що М╕жнародний Орден як такий не займа╓ться жодною комерц╕йною д╕яльн╕стю, спрямованою на одержання прибутку).

Асоц╕ац╕я визна╓ вс╕ зд╕йснен╕ ран╕ше нагородження й простяга╓ братню руку вс╕м, кому дорог╕ ╕деали служ╕ння справ╕ Святого Стан╕слава, до яких би колишн╕х орденських утворень вони не належали.

В╕дтепер кавалери й дами ордена Св. Стан╕слава в Укра╖н╕, нагороджен╕ за сво╖ заслуги знаками ордена в╕дпов╕дно до Положення про нагородження, затвердженого 8 червня 2000 р., об’╓днуються в рамках Асоц╕ац╕╖ Кавалер╕в Ордену Святого Стан╕слава в Укра╖н╕. УАКОСС продовжить нагородження знаками ордена укра╖нського зразка видатних людей Укра╖ни, як╕ мають заслуги перед сво╓ю кра╖ною й св╕товою сп╕льнотою.

Наостанок п╕дкреслимо, що кер╕вництво М╕жнародно╖ Асоц╕ац╕╖ Кавалер╕в Ордену Святого Стан╕слава утворило М╕жнародний Орден Святого Стан╕слава з над╕╓ю, що зв╕льнення в╕д неактуальних претенз╕й ╕ розвиток у вигляд╕ системи нац╕ональних благод╕йних нагородних орган╕зац╕й створять реальн╕ перспективи для бездоганного виконання орденом сво╖х статутних завдань. Вжит╕ заходи покликан╕ раз ╕ назавжди зупинити сво╓р╕дну «девальвац╕ю» лицарського титулу в сучасному сусп╕льств╕, усунути причини, що кидають т╕нь на сучасн╕ уявлення про шляхетн╕сть, знатн╕сть та ел╕тарн╕сть. Новий зм╕ст орденського братерства й демократизац╕я мають очистити орден в╕д п╕дозр ╕ провокац╕й. Орден ма╓ розвиватися стаб╕льно й усп╕шно, на славу св. Стан╕славу.

За п’ять рок╕в д╕яльност╕ М╕жнародний Орден Святого Стан╕слава досяг визнання у св╕т╕ як благод╕йна та нагородна орган╕зац╕я. Оф╕ц╕йн╕ представництва ордену вже ╕снують у 21 кра╖н╕ св╕ту. Орден п╕дтриму╓ т╕сн╕ зв’язки з укра╖нською д╕аспорою в Канад╕ та США, розвива╓ народну дипломат╕ю з Япон╕╓ю, ╤тал╕╓ю, Англ╕╓ю, Туреччиною, США, Н╕меччиною, Македон╕╓ю та кра╖нами Бен╕люксу.

Д╕яльн╕сть ордену здобула благословення р╕зних рел╕г╕йних конфес╕й ╕ знайшла п╕дтримку серед бомонду р╕зних кра╖н св╕ту.

Прес-служба М╕жнародного Ордену Святого Стан╕слава
29.06.2009


╤стор╕я Ордену